İnstagram Sayfası

Botox fiyatlarını ne belirliyor ?

Botox pahalı bir ilaç. Cam bir flakon içerisinde toz olarak ve donmuş bir şekilde satılıyor. Ecza deposu bu ilacı bize donmuş olarak getiriyor ve bizde derin dondurucuda saklıyoruz. Eğer ilaç çözülürse etkisi günler içerisinde azalmaya başlıyor. Bu konuda kesin bir bilgi yok ama muhtemelen bir ay bekletilen ilaç bütün etkisini yitiriyor.

İlaç verilmeden önce sulandırılıyor. Sulandırılan ilacı da tercihen hemen kullanmak lazımdır.

Ancak üretici firma bu ilacı sadece 100 ünitelik flakonlar olarak satıyor ve bir insanın ihtiyacı ilaç ne kadar bol kullanılırsa kullanılsın 60 üniteyi aşmıyor ve elinizde kalan miktarı da ne yapacağınızı önceden planlamak zorunda kalıyorsunuz. Eğer her gün botox yapıyorsanız çok sorun çıkmıyor ama haftada bir kere yaparsanız ya kalan ilacı çöpe atmak ya da etkisinin azalmasını göze alarak bekletmek zorundasınız.

İlacın ne kadar sulandırıldığı da çok önemlidir. Üretici firmanın söylediği oranlara uymayarak ilacı fazla sulandırırsanız etkisi azalıyor.

Benim size önerim en ucuza bu ilacı yapanlara rağbet etmemeniz. İlacın fiyatı o kadar yüksek ki ucuz botox ya Çin malıdır ya da verilen miktar azdır.

Size fikir vermek için şunu söyleyebilirim, 40/60 ünite arasında yapılan bir uygulamanın fiyatı 400 dolar civarında değilse en iyi ihtimalle doktorunuz hesap hatası yapmaktadır ve yakında ifles edecektir.

Az yapılan botox uygulamalarından sonra hem ilacın etkisi az olur ve kırışıklılar devam eder hem de etki süresi kısalır ve beklenen 3 – 6 aylık süre birkaç aya iner.

“Botox fiyatlarını ne belirliyor ?” için 7 cevap

 1. Necla dedi ki:

  slm teoman bey ben botoks yaptıracam ama fiyat hakkında bilgi verebilirmisiniz birde yeriniz neresi

 2. deniz dedi ki:

  Merhaba
  Teoman Bey dudak inceltme yada küçültme deniliyor sanırım bu işlem veya operasyonu yapıyormu kendisi , bu konuda bilgi verirseniz sevinirim ? Doktor Bey’in mail adresinide rica edebilir miyim? Zaman ayırdığınız için teşekkürler.

 3. tulin dedi ki:

  Merhaba, Burun kenarından ağıza doğru uzanan çizgiler için dolgu, göz kapaklarını kaldırmak için de botox yaptırmayı düşünüyorum. Bu yöntemler dışında yapılabilecek bir şey var mı? Fiyatlar konusunda bilgi alabilir miyim? Taksitlendirme yapılıyor mu? Teşekkürler

 4. sukran dedi ki:

  Kızımın koltuk altının aşırı terlemesi nedeniyle koltuk altına botoks yaptırmayı düşünüyorum doğrumu? ileride herhangi bir sakıncası varmı

 5. Mine dedi ki:

  yaklaşık 2 senedir koltuk altında aşırı terleme var. beni çok rahatsız ediyor. giysime çıkıyor. zaman zaman hiç bir efor sarfetmememe rağmen bu durumu yaşıyorum. adetlerimde düzensizlik var. jinekolojik muayenelerimi düzenli olarak yılda en az 2 kez yapıyaorum. hatta en son dün (13.12.) gittim. doktorum doğum kontrol hapı (yaklaşık 10 senedir sürekli) herşeyin normal olduğunu söyledi. Menapozdan dolayı terleme durumu söz konusu olabilirmi? hapı bırakmadan menapoz durumunun belli olamayacağını söyledi. sizden rica mepaoz veya değilsem botox bu terleme durumuna bir çare olabilirmi? yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

 6. selda dedi ki:

  kaşlarımın arasında dikine istirhat halinde bile görünen derin mimik çizgisi var.dolgu mu botox mu tercih etmeliyim?

 7. sertap dedi ki:

  Teoman bey merhabalar dudak dolgusu yaptirmayi dusunuyorum bilgi verebilir misiniz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir