İnstagram Sayfası

Burun Estetiği

Estetik burun ameliyatı (rinoplasti) ülkemizde kadınların da erkeklerin de en çok yaptırdığı estetik ameliyat.

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI

Burun estetiğinde (rinoplasti) yapılan işlem kıkırdak ve kemiklerin yapısını değiştirerek buruna yeniden şekil vermek. Daha estetik burun şekli oluşturmak için bazen kemikleri ve kıkırdakları kesmek, bazen de tam tersine eksik yerlerini tamamlamak ve şekillerini değiştirmek gerekiyor. Bu ameliyatın estetik cerrahinin en zor ve bilinmezleri en fazla olan ameliyatı olduğunu kabul etmek çok doğru olur.

ESTETİK BURUN AMELİYATI NEDEN ZORDUR

Bu ameliyat zordur çünkü burun kapalı bir kutu gibidir ve siz bu kutunun sadece bir tarafından bu ameliyatı yapmak zorunda kalırsınız. Bu ameliyatta bilinmezlikler çoktur çünkü burnun yapısını oluşturan kemik ve kıkırdaklar birbirisinden bağımsız olarak ama bir bütün olarak bulunurlar ve iyileşme döneminde farklı davranabilirler. Bu yüzden sonrasında en sık revizyon, yani ikinci bir düzeltme ameliyatı yapılan estetik ameliyat budur. Dünya standartlarında bir cerrahın her 10 vakasından birine revizyon yapmak zorunda kalması normal kabul edilir. Diğer yandan bu ameliyat iyi yapıldığında çok iyi sonuçlar verir

AMELİYAT

Rinoplasti ameliyatı açık ve kapalı teknik olarak iki şekilde yapılabilir.

Kapalı teknikte bütün kesiler burun içerisinde yapılır. Cerrah içeriden çalışarak ameliyatı tamamlar. Açık teknikte ise burun ucunda 3-4mmlik bir kesi yapılarak burun ucu açılır.

İki teknik arasındaki fark cerrahın ameliyata hâkimiyeti ile ilgili. Burun ucundan yapılan kapalı teknik daha çok bir şişenin içerisinde ameliyat yapmaya benziyor. Eğer sadece şişenin içerisinden bir şeyler çıkarmayı planlıyorsanız sorun çıkmayacaktır ama eğer içeride bir gemi maketi yapmak istiyorsanız işiniz zor. Açık teknikte ise cerrah burnun ön 2/3 kısmında kalan yapılarını önünde görebilir.

Hangi tekniğin daha iyi olduğu bu ameliyatı yapan doktorlar arasında hep tartışma konusudur ve bu konuda bir karar verilmiş değil.

Yukarıdaki tariflerimden anlayabileceğiniz gibi benim tercihim büyük oranda açık teknik yönünde. Bunun en önemli sebebi görmeden, körleme yapılan ve bu kadar da hata affetmeyen ince bir işin sonucunun iyi olabileceğine inancım olmaması. Zaten birçok cerrahi manevranın sadece açık teknik ile mümkün olabileceği, kapalı teknik ile hayal bile edilemeyecek düzeltmelerin açık teknik ile mümkün olduğu kapalı teknik savunucularının bile itiraz edemediği bir şey. Ben açık yapılan ameliyatlardan sonra revizyon ihtimalinin de düştüğüne inanıyorum.

Açık tekniğin en büyük handikabı burun ucunda iz bırakması. Ama bu iz, iyi yapılan bir ameliyattan sonra neredeyse belirsiz oluyor ve burnun altında kalıyor. Birçok hasta bu izi ameliyat sonrasında unutuyor.

Bu konuda yine de doktorunuza danışın ve ona güvenin. Her cerrah en iyi bildiği ve inandığı yöntemler ile en iyi sonucu alacaktır. Yukarıda anlattıklarım sadece benim kişisel görüşlerim.

ÇOK KÖTÜ AMELİYATLAR GÖRÜYORUM, BEN DE Mİ ÖYLE OLACAĞIM ?

Doğal olmayan, çok küçük, karşıdan bakınca burun delikleri gözüken “ameliyatlı burunlar” ben de görüyorum. Kötü yapılmış bir burun ameliyatını nasıl anlayabileceğinizi ayrı bir sayfada anlattım. Ameliyat sonucunun tamamen ameliyatı yapan doktorun kullandığı tekniklere, becerisine ve yapmak istediklerine bağlı olduğunu unutmayın.

Sadece burnu küçülterek kalkık bir burun şekli vermek doğal olmayan bir sonuç ortaya çıkarır. Modern tekniklerde artık neredeyse hiç bir şey çıkarılmadan sadece dokuların yerleri, konumları ve şekilleri değiştiriliyor.

Eskiden burnu kalkık göstermek amacıyla burnu iyice küçültüp başlama noktası olabildiğince aşağı alınırdı. Böylece sanki burun kalkıkmış gibi bir illüzyon yaratılır ancak elde edilen sonuç doğal olmazdı. Olması gereken burnu başlaması gereken yerden, yani hemen hemen göz bebekleri seviyesinden başlatmak ve bütün şeklini ona göre vermek.

AMELİYATTAN SONRA NASIL BİR BURNUM OLACAĞINI GÖREBİLİRMİYİM?

Bu amaçla hazırlanmış bilgisayar programları var. Muayene sırasında bir resminiz çekiliyor ve bu resim bilgisayara yüklenerek resim üzerinde değişiklik yapılıyor.

Bu planlama aşamasının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Hem sizin aklınızda nasıl bir değişiklik olduğunu ben anlayabiliyorum hem de siz benim ne planladığımı, ameliyatta ne yapacağımı görebiliyorsunuz. Estetik öyle bir şeyki sadece anlatarak açıklamak çok zor ve basit bir resim üzerinde görebilmek ve gösterebilmek çok daha açıklayıcı oluyor.

Bu aşamayla ilgili bilmeniz gereken bir kaç nokta var. Kullandığımız programlar hala bir seviyeyi geçemedi. Resimler iki boyutlu ve sadece tam yandan çekilen profil resimleri üzerinde değişiklik yapmak gerçekçi bir sonuç veriyor. Önden çekilen resimlerde ancak bir yere kadar size bir şeyler gösterebiliyorum. Bilgisayar örneğin burnunuzun ucu bir kaç mm. havaya kalkarsa alttan ne çıkacağını bilemediği için bunu gösteremiyor. Çok yakında üç boyutlu programlar ve resim çekme teknikleri kullanmaya başlayacağız ama şu an için bunlar deneme aşamasında ve muhtemelen bir kaç sene daha geçmesi gerekiyor.

Bilmeniz gereken bir diğer noktada bu çizimlerin sonuçta bir planlama olduğu. Bazen hastalarım bana gördükleri çizimin tamamen gerçekleşme ihtimalinin ne kadar olduğunu soruyorlar. Ben de sıfıra yakın olduğunu söylüyorum. Bu çok bilinmeyenli bir denklem çözmeye benziyor ve ameliyat ne kadar doğru ve iyi yapılırsa yapılsın her şeyi önceden yüzdeyüz bilebilmek mümkün değil. Ameliyat sonucunun yapılan planlamanın tamamen aynısı olması ancak bir tesadüf olabilir. Çok yakın olacaktır, benzeyecektir ama asla birebir olmayacaktır.

Bilmeniz gereken bir diğer şeyde resimde gördüğünüz şekil sizin birinci senedeki halinizi gösteriyor. Erken dönemlerde aynada çok daha şiş bir burun göreceksiniz.

Ben bazen ameliyat öncesi ölçüm yaparak altın oranları ve ideal yüz profilini de hesaplıyorum. Yaptığım hesaplar sonucunda da profil resmini elimle çiziyorum.

KOMPLİKASYONLAR VE ÇIKABİLECEK SORUNLAR

Her ameliyatta olan kanama riski rinoplastide daha ciddi olabilir. Özellikle burun tıkanıklığını gidermek için burun içerisinde estetik dışı işlemler de yapılacaksa ki gerekli ise mutlaka yapılması gerekir, istenmeyen bir kanama olması ihtimali artar. Burun içerisinde orta büyüklükte damarları barındıran bir organdır. Ama bu tür kanamalar genellikle tehlikeli boyutlara varmazlar ve basit tamponlar ile durdurulabilir.

Ameliyattan sonra nefes yollarınızda sineşi denilen yapışıklıklar gelişebilir ve bunlar nefes almanızı ameliyat öncesine göre daha zor hale getirebilir. Bunun tedavisi genellikle kolaydır ancak ikinci bir cerrahi müdahale gerekebilir.

Çok nadir olarak burnun ortasını oluşturan “septum” denilen yapıda delik oluşabilir. Bu genellikle bir sorun oluşturmaz ama nadiren nefes alırken ses çıkmasına sebep olabilir. Tedavisi zordur ve yeniden ameliyat olmak gerekebilir.

Enfeksiyon burunda neredeyse olmaz denilebilir. Kanlanması çok güçlü olan bu organ iltihaba karşı çok dirençlidir. Bu ameliyattan sonra enfeksiyon gelişirse tıp literatürüne girebilirsiniz.

Ama bu ameliyat sonrası estetik sorunlar, deformiteler yaşarsanız ya da burun şeklinizi beğenmezseniz kimse şaşırmayacaktır. Dolayısı ile bu ameliyatın en sık komplikasyonu estetiktir. Bu ameliyattan sonra yüzde 10 – 15 gibi tekrar ameliyat olma riskiniz var, dünya ortalaması böyle ve bu son derece normal kabul ediliyor. Önemli olan hangi sorunlar ile tekrar ameliyata ihtiyacınız olduğu. Benim tekrar ameliyat oranım %6-7 arasında, yapma sebebim de çok büyük oranda burun sırtında ele gelen bir çıkıntıyı törpülemek oluyor. Bu tür bir işlem 5 dakika kadar sürüyor, aynı gün normal hayatınıza dönebiliyorsunuz ama yinede ameliyathaneye tekrar girmeniz, bayılmanız gibi tatsız ayrıntılar içerdiği kesin.

SIK SORULAN SORULAR

Bu ameliyatı bir plastik cerrah mı yoksa bir kulak burun boğaz (KBB) uzmanı mı yapmalı?

Doktorunuz bir plastik cerrah ya da bir kulak burun boğaz uzmanı olabilir. Ben yine de bir plastik cerraha ameliyat olmanızı öneririm ama bu ameliyatı çok iyi yapan KBB uzmanları olduğunu biliyorum. Ancak bunun “içini yapmışken şu kemiği de alalım” denecek bir ameliyat olmadığını sakın unutmayın. Bazen iyi niyetle yapılan bu tür rötuşları düzeltmek çok zor olabiliyor. Doktorunuzla her şeyi ayrıntılı konuşun.

Kemikleri kırıyor musunuz?

Kemikleri kırmıyoruz. Eğer şekil vermek ya da bir kısımlarını almak istersek “kesiyoruz”. Bunun için ince keskiler kullanılıyor. Bazen de kemikler törpüleniyor.

Bu ameliyat lokal anestezi ile yapılabilir mi?

Eğer kemikler ile ilgili bir şey yapılacaksa, ki büyük oranda bu gerekir, lokal anestezi uygun olmaz. Bu genel anestezinin şart olduğu bir ameliyat.

Tampon koymak şart mı? Tamponlar çıkarken çok mu acıyacak?

Tampon koymak şart değil. Hatta birçok ameliyattan sonra tampon koymaya gerek yok. Tampon sadece burun içerisinde ciddi bir iş yapılmışsa gerekir. Artık modern tamponlar da eskiden anlatıldığı gibi metrelerce, çek çek bitmeyen uzunlukta değiller. Tampon çıkarılması biraz iç gıcıklayıcı olabilir ama ağrılı bir işlem artık değil. Eğer tampon mutlaka gerekecekse ben ameliyattan önce bunu söylüyorum. Ama her zaman önceden bu kararı vermek mümün olmuyor ve bazen ameliyat sırasında tampon koymak gerekebiliyor.

Rinoplastide amaç burnu küçültmek ve “kemik almak” mıdır?

Bu sorunun cevabı kesin olarak hayır. Bu ameliyatta amaç burna istenilen şeklin verilmesidir. Bu sanılanın aksine genellikle küçültmekle değil burnu büyültmek ile olur. Burnun sırtında “hump” denilen bir kemik (aslında büyük oranda kıkırdaktır bu) fazlalık varsa bu elbette alınacaktır ama bu tür burunların birçoğunda aslında burun ucunda da düşüklük vardır ve yükseltilmesi gerekir. Aynı şekilde birçok burun ucu şişman gözükse de asıl sorun şekildedir ve genellikle küçültülmesi ya da inceltilmesi sadece sorunu büyültür.

İPUÇLARI:

• Rinoplasti en zor estetik ameliyattır demek abartılı olmaz. İyi yapılırsa çok memnun kalacağınız ama kötü yapılırsa düzeltmenin de zor olduğu bir ameliyat.

• Bizlerin özendiği hafif kalkık Avrupalı burunları sanılanın aksine küçücük değil son derece yüksek burunlar. Dolayısı ile sadece küçültülerek kalkıklaştırılan burunların doğal durması imkansızdır.

AMELİYAT ÖNCESİ VE SONRASI SİZİ NELER BEKLER

Bu küçük – orta derece arası bir estetik ameliyat. Ameliyatta mutlaka bayılmanız gerekli, lokal anestezi ile ameliyat olmanızı hiç tavsiye etmem. Ameliyat mutlaka ve mutlaka bir hastanede yapılmalı. Mutlaka tam teşekküllü olması, yoğun bakımı bulunması gerekmiyor ama bu bir “ameliyat” ve muayenehane şartlarında olmanızı hiç tavsiye etmem.

Ameliyattan sonra burnunuzun üzerinde bir alçı olacak. Burun içerisinde de tamponlarınız olabilir. Yeni nesil tamponların çekilmesi artık çok daha problemsiz oluyor. Arkadaşlarınızın anlattığı metrelerce çekilen tamponlar tarihe karıştı diyebilirim.

İlk geceniz nispeten zor geçecektir. Burnunuzdan nefes almanız, tampon olmasa da zor olur, başınız ağrır, devamlı buz uygulaması gerekir ve uyumanız zor olur. Ancak ertesi sabah kendinizi çok daha iyi hissedersiniz.

Ne kadar şişlik olacağı ameliyatta yapılan işlemlere, sizin bünyenize ve tabii doktorunuza bağlıdır. Burnunuzun ucundan ilk 24 saat hafif bir sızıntı olur. Bu da son derece normaldir.

Eğer bir öbek kan kusarsanız korkmayın. Nadirde olsa bazı hastalar ameliyatta kan yutabilirler ve ameliyattan sonra bu kusmaya neden olabilir. Midede biriken bu bir kaç damla kan asitlerle devasa bir pıhtı haline döner ve kusma sahnesi görenleri dehşete düşüren bir hal alabilir. Kanama taze değilse ve davam etmiyorsa korkmayın, ama doktorunuzu haberdar edin.

Ben ameliyattan hemen bir kaç saat sonra hastalarımın duş yapmalarına iziz veriyorum. Artık kullandığımız plastik alçılar suya dayanıklı, ameliyat bögesi ve dikişler de zaten suya dayanıklı, dolayısı ile duş serbest. Saçlarınıza ameliyat sırasında boca ettiğimiz baticon gibi solüsyonlardan ancak yıkanarak kurtulabilirsiniz ve yıkanmak en az tampondan kurtulmak kadar sizi rahatlatacaktır.

İkinci günden sonra normal hayatınıza dönebilir, örneğin sinemaya gidebilirsiniz. Makyaj yapmak, kapatıcılar sürmek te serbest.

Alçılar alındıktan sonra burun üzerine ince bir bant yapıştırılması şişliklerin erken geçmesine yardım eder.

Ben hastalarımın ameliyattan 2 hafta sonra gözlük takmasına izin veriyorum. Gözlüğün sanılanın aksine kötü bir etkisi olduğunu düşünmüyorum. Güneşe çıkmak için morluklaınızın geçmesini beklemeniz yeterli. Morluklar da genellikle ilk hafta sonunda bitmiş oluyor. Dolayısı ile ameliyattan bir hafta sonra tatile çıkabilir, denize girebilirsiniz.

AMELİYATIN KARNESİ

Anestezi şekli: Genel.

Ameliyat nerede yapılmalı: Bir hastane ameliyathanesinde.

Ameliyat süresi: 1.5 ile 2.5 saat.

Hastanede yatış süresi: Aynı gün taburcu olunabilir.

Ameliyat sonrası ağrı – sıkıntı: Bir kaç gün hafif bir sızlama olabilir. Genellikle ağızdan alınan basit ağrı kesiciler yeterli olur.

Şişme, morarma: Şişlikler 2 gün, morluk olursa 3–7 gün arasında.

Pansuman: Varsa tamponlar ertesi gün alınıyor. Alçı beşinci gün çıkarılıyor.

Dikişler: Açık rinoplasty yapılmışsa burun ucunda dikişler olacaktır ama bunlar kendiliğinden eriyorlar. Yani alınacak dikiş yok. Alçı 5-7 gün arasında alınıyor.

Ne zaman işe dönülebilir: 3–7 gün.

Spor: 2 hafta sonra uzun yürüyüşler, 3 hafta sonra normal sporlar. Basket, box gibi vücut vücuda yapılan kompetitif sporlara en erken 5 hafta sonra başlamak doğru olur.

Son şekil: Genellikle ikinci haftada şişliklerin önemli bir kısmı gider. Ama son şekil en erken altıncı ayda ortaya çıkar. Özellikle kaşlar arasında alına doğru şişlik varsa bu bir seneye kadar devam eder.

 

#

 

Burun estetiği ameliyatı nasıl yapılır ?

 

 
 

Burun ameliyatı planlamasını nasıl yapıyorum ?

 

 
 

Burun estetiği ameliyatını ben nasıl yapıyorum ?

 

 
 

Burun estetiği günü ve sonrasında neler yaşanıyor ?

 

 
 

Burun estetiği ameliyatı kimler için uygundur ?

 

 
 

Burun ameliyatında nefes sorunları nasıl çözülür ?

 

 
 

Burun estetiği olası sorunlar ve komplikasyonlar ?

 

 
 

İkinci kez yapılan burun ameliyatının farkı nedir ?

 

“Burun Estetiği” için 1.573 cevap

 1. mine dedi ki:

  burnumdan nefes alamiyorum kemik egriligi var estetikte olmak istiyorum fiyatlariniz nekadar acaba

 2. murat dedi ki:

  merhaba teoman bey,benim burnum kemerli ve hafif sağa dogru eğri sol kemiğin üstünde çıkık var bu durumda benim ön plandan düzgün fakat yan profillerden cok kötü bir görünümde oldugumu düşünüyorum,ben öyle kalkık burun felan istmiyorum doğal görünümlü ma her boyutanda düzgün bir burun olsun istiyorum … boğaz içi tıp merkezinde görev yapıyorsunuz sanırım yardımcı olabilirmisiniz bana ….tşk

 3. Muhammed dedi ki:

  Merhaba,
  Burun ucu estetiği yaptırmak isityorum.bu konuda yardımcı olabilrimisiniz. Teşekkürler…

 4. Engin dedi ki:

  Burnumdan dolayı nefes darlığı yaşamaktayım ve aynı zamanda burnumun şekil bozukluğundan kaynaklı rahatsızlığım söz konusudur. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz ?

 5. taylan dedi ki:

  Burnum hafif eğri burun ucunu kaldırma bana farklı bır goruntu kazandırıyor yınede sızınle gorusmek ve sızınde onayınız almak ısterım

 6. Bengü dedi ki:

  Mini burun estetiği kaç yaş aralığında yapılıyor ?

 7. yeşim dedi ki:

  merhaba, burun estetiği ortalama ameliyat ücretleri hakkında ortalama fiyat alabilir miyim?

 8. Ecenur dedi ki:

  Burun estetiği için fiyat bilgisi alabilir miyim? Ayrıca muayene tarihi ve yazın ameliyat olmak için ortalama tarihler verebilir misiniz?

 9. ihsan dedi ki:

  iyi çalışmalar.işlerimi yoluna koyduğum zaman gelip size sekonder rhinoplasthy ameliyatı ve çene ucu implantı ameliyatı olmak istiyorum.merak ettiğim ise çene ucundan ayrı,alt çene mandibula açı bölgesi implantı da uyguladığınız hiç kişi var mı?(oscar ramirez’in bu bölge için de hazırladığı medporları olduğunu biliyorum,siz uyguluyor musunuz?)Bir de bu ameliyatlar için aşağı yukarı bir fiyat verebilirseniz çok memnun olurum.

 10. hacer dedi ki:

  iyi akşamlar. benim burun kemiğimde eğrilik var bunun ötesinde burun deliklerim çok küçük nefes almakta zorluk çekiyorum. Burnumun ucunu da çok az kaldırtmak istiyorum.bana yardımcı olursanız sevinirim.

 11. hacer dedi ki:

  Ben burun estetiği fiyatlarını öğrenmek istiyorum.Ve eğer mümkünse öncesi ve sonrası ile bir kaç çalışanızın resmini gönderebilirseniz sevinirim..

 12. Müge dedi ki:

  Merhaba Teoman bey, ben ve arkadaşım ekim ayında konuda belirttiğim alanlarda operasyonlar düşünüyoruz. yaptığım araştırmada sizin referansınız çok. ben özellikle meme silikon konusunda çok endişeliyim.yaptığınız bu 2 operasyon ile ilgili ameleyatlarda öncesi ve sonrası fotoğraflarından birkaçını mail atabilirmisiniz? fikir edinmem için. teşekkür ederim.

 13. elif dedi ki:

  bu ameliyatta burun ucu yukarı doğru mu çektiriliyor,yoksa yerinde mi kaldırılıyor?

 14. esin dedi ki:

  merhaba,
  sitenizi ve açıklamalarınızı çok beğendim.
  ameliyatlarınızı nerede yapıyorsunuz ve verebilirseniz fitayını öğrenmek istedim.
  teşekkürler

 15. Mesut dedi ki:

  Burnum önden bakıldığında hafif sağa eğimli görünmekte ve ayrıca sağ yanağımda alt çene ile elmacık kemiği arasındaki olan kısımda hafif bir batıklık mevcut. Bu durum kalıcı olarak bir çözüme kavuşturulabilir mi? Akademik personellere acaba bir ücret indiriminiz var mı? Bu ameliyatlar için ortalama ne kadar ücret gerekli. Bilgi verirseniz duruma göre izine çıkıp görüşmeye gelmek istiyorum. Ön bilgi edinebilirsem eğer sizinle görüşmek istiyorum tekrar. İyi çalışmalar diliyorum.

 16. behiye dedi ki:

  Merhaba Teoman bey,sizi severek ilgi ile instegramm dan takip ediyorum. Ben burun ve liposuction ameliyatlari ve fiyati hakkinda bilgi almak istiyorum.

 17. devrim dedi ki:

  Merhaba,
  Burun ucu estetiği ortalama fiyatı hakkında bilgi almam mümkün olabilir mi? Net fiyat vermeniz mümkün olmaz biliyorum ama fikir vermesi açısından ortalama fiyat ya da fiyat aralığını öğrenmek istiyorum. Bir de istanbul dışından gelen hastalariniza 2 gün içinde muayene ameliyat yapabiliyor musunuz, yoksa iki kez gidip gelmem gerekir mi?
  Saygılarımla,

 18. emre dedi ki:

  Merhabalar Burun estetiği ameliyatların fiyatları nedir. Muayene olmak için ücret alınıyor mu ? kredi kartına taksit var mı ?

 19. Tomurcuk dedi ki:

  Merhaba,

  Burun ve cene ameliyati yaptirmayi dusunuyorum. Asagidaki konularda bilgi vermenizi rica ederim.

  1. Danisma Seansi-
  Istanbul disinda yasiyorum, skype uzerinden danisma yapmak mumkun mu? Danisma esnasinda planlanan tasarim ile ilgili bir calisma gosteriliyor mu?
  2. Ameliyat Sonrasi Kontrol Araliklari-
  Ameliyat sonrasi hangi araliklar ile kontrol’e gelmek gerekiyor? Ameliyat sonrasi kac gun icinde uzun mesafe uculabilir? Burun ve cene icin ayri belirtmenizi rica ederim.
  3. Fiyat Bilgisi-
  Burun ve cene ameliyati icin ortalama ne kadar butce ayrilmasi uygun olur? Iki ameliyat icin ayri fiyat bildirmenizi rica ederim.

  Tesekkur ederim.

 20. adnan dedi ki:

  Merhaba doktor Doğan
  adım Adnan Evren Yaşım 45 uzun yıllardır burnundan çektiğim problemlerini size başvuruda bulunuyorum burnumu hem küçültüp hem de ortadaki burun kemiğini düzeltmek istiyorum Ben size bir kaç resim ileteceğim lütfen bakınız bana da geri dönüş yapın
  Ekmek fırını çalışıyorum çoğunlukla gece çalışıyorum eğer Beni ararsanız ablam bakabilir telefonuna

 21. mihriban dedi ki:

  mrb ben burun estetiği olmak istiyorum.Burun estetiği ücretlerini öğrenmek istiyorum

 22. şükran dedi ki:

  burun estetiği yaptırmak istiyorum.istediğim burun şekli olabılır mı diye endişelerim var ve burun estetiğinde fiyatlar standart mıdır?ve ne kadardır? teşekkürler iyi günler..

 23. elif dedi ki:

  iple burun estetiği kalıcılığı ortalama kaç yıldır ? maliyeti ne kadardır ?

 24. hilal dedi ki:

  Merhaba, Ailemden iki kişi farklı doktorlara burun estetiği yaptırdı, biri bu operasyonu iki kere yaşamak zorunda kaldı. diğerinin burun estetiği olalı bir hafta oldu henüz çok yeni. bende burun estetiği yaptırmak istiyorum ama çok korkuyorum sitenizi inceledim benim isteğim daha minik ve düzgün duran bir burun ama anladığım kadarı ile siz yaptığınız operasyonları böyle değerlendirmiyorsunuz fazla olan parçaları alıp düzeltmeler yapıyorum şeklinde bir yorumunuz var. gittiğim muayelerde de diğer meslek taşlarınızdan bu tarz yorumlar aldım. bunun aksi mümkün değil midir?

 25. ayhan dedi ki:

  merhana teoman bey.ben yalovada yaşayan bir öğretmenim.burun estetiği yaptırmayı düşünüyorum.hem hacimce büyük ve eğri bir burnum var.zannediyorum küçükken burun kemiği kırılmıs olduğu için.nerede yaptıracağımı ve hangi özelliklere sahip bir estetik cerraha yaptırmam gerektiğini öğrenmek istiyorum.yalovadaki özel uzmanlar hastanesinde yaptırmayı düşünüyorum.devlet hastenesi yada özel hastane çok farkeder mi?estetik cerrahın rütbesinin operator doktor yada profesor olması çok önemli mi.yada bazı cerrahların isminin önünde operator dahi yazmıyo bu dezavantaj mı .nasıl bir cerraha yaptırmalıyım?cerrahın özgeçmişine baktığımda nelere dikkat etmeliyim.cerrahın iyi bir cerrah olduğunu nasıl anlarım?siz muayenehaneniz nerede öğrenebilir miyim? saygılar çok teşekkür ederim…

 26. serap dedi ki:

  sitenize internette araştırma yaparken rastladım benim üst dudağımla burun arası mesafem çok uzun bu yüzden üst dişlerim hiç gözükmüyor bu yüzden dudak estetiği hakkında sizden bilgi almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla

 27. emel dedi ki:

  merhaba burun estetik ameliyatlarınız ne kadardan başlıyor taksilendirme olanağı varmı.ayrıca muayene ücretli mi..geri dönüş yaparsanız sevinirim.iyi çalışmalar…

 28. Ragima Aliyeva dedi ki:

  Salam doktor.Siz Azerbaycana gelirsiz?

 29. Hazal dedi ki:

  Teoman Bey merhaba uzun süredir instagramdan rahatsız ediyordum fiyat vs ile ilgili. Güvenirlik açısından buradan yazıyorum Ocak gibi muayene için gelmek istiyorum ancak lütfen fiyatı eski fiyattan anlaşalım ?

 30. Dilek dedi ki:

  Merhaba hocam. Benim burnum uzun olduğu için estetik olmayı düşünüyorum fiyat hakkında bilgi alabilirmiyim? Şimdiden teşekkürler

 31. Belgin dedi ki:

  Caglismarinizi cok begendim mailde atmistim size 4 ocakta istanbulda olcagim görüsmemiz mümkün olurmu acaba hocam.. bende burnunu yaptiginiz kizlar gibi sizle resim cekinmek istiyorum ? size resimlerimi yolluyorum….

 32. Elvin dedi ki:

  Beni burun estetiği ile ilgili bilgilendirmenizi rica ediyorum.Burnumda şekil bozukluğu ile birlikte nefes almamı engelleyen bir sorunda var.Ve mümkünse yaptığınız estetik müdahaleleri görmekte istiyorum.Fiyat konusunda da bilgilendirebilirseniz çok memnun olurum.

 33. elif dedi ki:

  iple burun estetiği kalıcılığı için bir doktorla görüştüm 20 yıllık garanti verebilirim dedi.bunun doğruluğu ne kadardır ?

 34. fatmagül dedi ki:

  Teoman Bey, benim alt çenem geride. Çenemi büyütmek istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim?Hakkınızda çene estetiği ile ilgili olumlu duyumlar aldım. Bilgi verirseniz çok sevinirim.

 35. Sümeyye dedi ki:

  Merhabalar ben burun ameliyatı ile ilgili bilgi almak istiyorum.

 36. leyla dedi ki:

  Merhaba Teoman Bey,
  Ben estetik fiyatlarınızı ögrenebilir miyim? Hem burun hem gögüs

 37. evren dedi ki:

  Teoman Bey selamlar,
  Sizden durumum ile ilgili bir on bilgi almak istiyorum. Estetik bir kaygi gutmeden ciddi bir sekilde nefes alma zorlugu cektigim icin bir suredir burnum ile ilgili operasyon olmak istiyorum. Kisaca ozet gecersem daha once burun ameliyati icin gun almis fakat ameliyat gunu dudagimda ucuk cikmasi dolayisiyla ameliyat olamamistim. Amerika da imaket etmekteyim ve daha sonraki gelisimde halledebilirmiyim diye kuzenimin calistigi izmir deki bir ozel hastane de muayene oldugum doktor ismini suan hatirlayamiyorum, durumumum cok ozel oldugunu ve kesinlikle isini cok iyi bilen birisinin yapmasi gerektigini ve cok titiz davranmam gerektigi konusunda beni bilgilendirdi. Ozel olan kismi ise su benim burnumum yanlarinda olmasi gereken kemik kikirdak yapisi hic gelismemis.Burnumun yanlarina dokundugunuzda hic bir doku mevcut degil. Burnun catisi diye tabir edilen 3 lu sac ayaginin yanlari hic yok.Hatta olasi bir darbede geri kalan catinin da cok ince olmasindan oturu beyin sivisinin bosalabilecegi ve menenjit riskinin varligindan bahsetti. Bu nedenle beni izmir de prof dr Fazil Apaydin’a yonlendirdi. Kendisi de yaptigi muayenede burnun yan catisinin tamamen coktugunu ve kaburgadan alinacak kikirdak dokusuyla bunun tekrardan desteklenmesi gerektigini belirtti. Ben bir uzman gorusu daha almak istiyorum. Size ilk ameliyat gunumde aldigim Mr sonuclarimi ve fotografimi paylasmak istiyorum. Beni ameliyat sureci,rehabilitasyon ve ucret konusunda bilgiendirirseniz cok sevinirim. Ne zorlukta bir operasyondur ?Muhtemelen ocak gibi gelmeyi dusunuyorum. aklimdaki tek soru suan icin su .. Kikirdaktan alinan parca ile burun catisi desteklendiginde burnun yanlari ne sertlikte olucak. ornegin esimin ki resmen kemik dokusu gibi sert.
  Simdiden ilginiz icin cok tesekkur ederim

 38. Arzu dedi ki:

  Merhabalar Teoman bey. Ben yurt disindayim sizi instagramdan takip ediyorum inanilmaz basarili yaptiginiz burun estetikleri. Benim sorum sizden randevu aldigimiz takdirde ameliyat icin ne kadar zaman sizinle irtibat halinde kalmamiz gerek yani ben 1 ayligina Turkiye ye gelmis olsam bu ameliyat icin yeterli bir zaman mi??? Tesekkur ederim

 39. Kezban dedi ki:

  Merhaba,

  Ben Hollandadan Kezban, 23 yasindayim ve burun estetigi yaptirmak istiyorum. Instagram hesabinizda kalin burun estetik fotraflarini bulamadim. Kalin burnum oldugu icin estetik yaptirmak istiyorum. Yalniz bir kalin burun estegi bide sonrasini gormek isterdim.

  Fiyatinida ogrenebilirmiyim?

 40. Hamide dedi ki:

  Teoman bey merhaba. Ismim hamide. instagram hesabinizdan da mesaj attim ama bir de burdan yazmak istedim. Burun estetigi icin bir cok doktor arastirdim instagramdan.en cok icime sinen sizin paylastiginiz fotograflar oldu.hafif kemerli cok buyuk olmayan ve ucu da hafif düşük bir burnum var. Nefes problemin oldugu icin daha cok ameliyat olmak istiyorum.cunku sol tarafta kirik da varmis.ameliyat zorunlu demisti gorustugum kbb doktoru.ameliyat madem zorunlu yapmisken burnumu da duzeltmek istedim.sizin youtube daki videolarinizi da izledim konusmalariniz cok rahatlatti.ancak doktordan sonraki onemli konu da fiyat.sizden ameliyat fiyati konusunda bilgi alabilir miyim.biliyorum hastayi gormeden fiyat vermek zor ama asagi yukari bir cevap verirseniz sevinirim. Iyi calismalar…

 41. Sevinç dedi ki:

  Merhabalar Teoman Bey,

  Ben sizi yurtdisindan rahatsiz ediyorum. Hakkinizdaki olumlu yorumlardan dolayida tercihim siz oldunuz. Daha once burun estetigi gecirdim ancak kesinlikle memnun kalmadim, ayni zamanda karin germe ve goguslerimin kucuklugunden dolayida gogus buyutme ameliyatlarini olmak istiyorum. Acaba 3 ameliyati ayni anda olmam mumkun mu? Ve fiyat bilgiside verirseniz cok sevinirim

 42. Elif dedi ki:

  Teoman bey merhaba. Daha önce sizle instagram üzerinden konusmustuk. Tekrar ordan mesaj attım ama galiba henüz okumadınız. Ben opera sanatcısıyım. İzmirde yasıorum Sekreterinizle önümüzdeki hafta gelmek için konustum ama dolu oldugunuzu söyledi. Temsillerime göre bi ameliyat tarihi belirlemem bayaga zor oluyor. Yılbasında alcım çıkmış izmire dönebilecegim şekilde yani sanıyorum ki (6 gün sonra alcıyı cıkardıgınızı düşünerek) 24 aralık a kadar burun amelitayı olabilme şansım var mı ? Bi boşlugunuz olurmu bu zaman diliminde acaba ?

 43. Özge dedi ki:

  Merhaba Teoman Bey ben burun ameliyatiyla ilgili bilgi almak istiyorum internet sitenizdeki numaranizi aradim ama ulasilamiyor bilgi alabilecegim baska bir numara var midir acaba?

 44. hasret dedi ki:

  Merhabalar,

  Bütce planlamam tahminimden biraz uzun sürdü.

  Size dair okudugum yorumlar bende yogun bir güven duygusu yaratti. Ameliyatlari sizin gerceklestirmenizi cok isterim. Fakat bütcem 22.000 TL’ dir. Bu fiyat üzerinde anlasmamiz mümkün olabilirse, büyük bir dilegimi gerceklestirmemde yardimci olmus olursunuz.

  Olumlu dönüsünüzü ümit eder simdiden ilginiz icin tesekkür ederim.

  Tesekkürler

 45. Gökhan dedi ki:

  ben Burun Estetigi yapdirmak istiyorum , Almanyada bir Amaliyet yaptirdim malesef memnun kalmadim. Detayli bilgiler icin sevinirim

 46. Fatma dedi ki:

  Merhaba,

  Ben Fatma. Sizinle onceden kontaga gecmistim burun ameliyati hakkinda. Instagram dan mesaj attim ama henuz gorulmedi. Ben martin son haftasi 2 haftaligina gelmeyi dusunuyorum. Uygunsaniz sizinde musait oldugunuz tarihe ameliyat gunu almak istiyorum .

  Tesekkurler.

 47. Kiyak dedi ki:

  Hocam size fotolarimda yolluyorum…
  Instragramdaki profilinzdeki bayanlar gibi bende sizinle foto cekinmek isterim 🙂

  Sevgilerle

 48. Levent dedi ki:

  Selamlar sayin Teoman Bey

  Benim sorum burun ameliyat ucreti Ne kadar ? Set fiyat varmi ?
  Tesekkurler

 49. Ömer dedi ki:

  Hocam merhabalar, ben önümüzdeki yaz tatilinde burun estetiği yaptırmayı düşünüyorum. Fiyatlar mutlaka değişim gösterir fakat ortalama bir fiyat söyleyebilir misiniz? Ayrıca ameliyat İstanbul’da mı yapılıyor ve ameliyat sonrası kaç gün İstanbul ‘da bulunmam gereklidir.( Kontrol vs. için.)
  Teşekkürler

 50. erkan dedi ki:

  Kemerli bir burnum var.bi kaza geçirdim.burnumda düzeltne yaptırmak istiyorum.maddi olarak ne kadar bi fiyat olur bunu yaptırmak.istanbuldayım.teşekkürler.

 51. ertekin dedi ki:

  Teoman Bey Selamlar

  Burnumda hafif bir kemer bulunmakta, estetik ameliyatı olmak istiyorum. Randevu alıp muayeneye gelmek istiyorum ancak gelmeden önce iki taraf icin zaman kaybı olmaması adına ortalama fiyat almak isterim.

 52. Burak dedi ki:

  Merhaba Benim burnum kemerli estetik amaliyatı olsam en düşük ve en fazla oranda fiyatlar ne kadar acaba
  Teşekkür ederim

 53. Servet dedi ki:

  Merhaba hocam ben kuzey kıbrısda yaşıyorum videoLarızı qördüm youtube da ve etkiLendim hassasiyetLe anLattıkLarınıza ben 2012 de askerdeyken nefes darLıqı şikayetiyLe hastaneye qittim ve ameLiyat oLmam qerektiqini söyLedi doktor ameLiyat oLmaya karar verdim burun estetiqi yaptıLar 4 parça kıkırdak qibi bişey çıkardıLar ameLiyattan çıktıktan sonra burnumda Lateks eLdivenLerin parmak kısımLarı vardı burnumun içinde bezLe doLduruLmuştu sanırım doktor çıkardıktan sonra çok rahatLadım çok qüzeL nefes aLmaya başLadım ve bana tuzLu su serumu verdiLer enjektörLe herqün burnumun içini temizLememi söyLediLer yaptım hepsini ama şimdi durum çok kötü nerdeyse qeceLeri hiç nefes aLamıyorum tıkanıyor aqzımdan nefes aLıyorum ameLiyatı yapan doktora uLaşamadım 4 sene qeçti ne yapmam qerekiyor sizce tekrardan ameLiyat oLmak zorundamıyım eqer tekrar ameLiyat oLmak qerekiyorsa sizim yanınıza qeLmeyi düşünüyorum bana bu konuda yardımcı oLma şansınız nedir ve ne kadar ücret ödemem qerekiyor ve kaç qün istanbuL da kaLmam qerekiyor ?

 54. Yagmur dedi ki:

  Mrb sayin teoman bey,

  Burun ve meme ameliyatin fiyatini söylermisiniz.
  Subat istanbula gelmek istiyorum.

  Iyi günler

 55. Hıdır dedi ki:

  Slm hocam benim ameliyat olmam lazım fiyat çok önemli benim için

 56. can dedi ki:

  burun estedigi olmak istiyorum istambul tuzlada oturuyorum . bnım burnum buyuk kalın yuzume uyugun bi buruna saıp olmak ıstıyorum bu uygunmudur sızce ? bılgı almak ısıtıorum bıde fıyat konusunda bılgılendırebılırmısınız . teşekkurler

 57. berna dedi ki:

  merhaba ben 14 yaşında ufak bir kazada burnuma ufak bir darbe aldım ve burnumda az bir çıkıntı oldu burnumdaki bu çıkıntı zaman zaman beni olumsuz etkiliyor.bu yüzden doğal görünümlü burun estetiği ameliyatı olmak istiyorum. bununla ilgili açıklamalarınızı okudum ve daha geniş kapsamlı iletişim için mailinizi bekliyorum. iyi çalışmalar…

 58. dilan dedi ki:

  Hocam ben size birşey danışmak istiyorum.Ben burun estetiği olcam fakat kendi tasarladığım burunu yapabilirmisiniz ? luqiud dersleri aldığım için tasarım yapabiliyorum hani zaten kolay bir burun isticem resimlerden görürsünüz.Sizin hastanenizin tecrübelerinize güveniyorum eğer yapabilirim diyorsanız hemen kliniğinize gelip ameliyat gününü kararlaştıralım isterseniz,biraz acelem var çünkü hocam.Birde net bir fiyat vermiceğinizi biliyorum ama ortalama bir fiyat söylermisiniz,bu önemli benim için,en kısa zamanda cevabınızı bekliyorum.Saygılar diliyorum

 59. zehra dedi ki:

  burnuma estetik yaptırmak istiyorum bu konuyla ilgili sizinle görusmek istiyorum

 60. sema dedi ki:

  merhaba, burun estetiği yapmayı düşnüüyorum burnumu yüzüme göre büyük buluyorum dolayısıyla burun estetiği fiyat aralığınız nedir bunu ögrenmem mümkünmüdür acaba? İyi Günler

 61. ceren dedi ki:

  Bu sene içerisinde burun ameliyatı olmayı düşünüyorum.Yüzüme göre büyük bir burnum var.Daha önce burun kemiğimi çatlatmıştım.Acaba bu bir sorun yaratır mı.Ayrıca fiyat

 62. HANDE dedi ki:

  burun estetiği yaptırmayı düşünüyorum.birkaç doktora gittim.bir tanesi kapalı teknikle yapacağını diğer 2si ise açarak yapılacağını söyledi.kücük bir burnum var.ucu geniş değil kaldırılması kolay olabilir ancak humpım var sizin ayna karşısında kendimizin yapabileceği teknikleri denedim ve sanki basit bir işlemle hump ortadan kalkmayacak gibi geldi bana. kapalı teknik benim sorunumu gidermeye yeterli olur mu sizce? ikinci olarak kapalı acık teknik arasındaki ücret farkı fazla mı olur? teşekkür ederim

 63. sinem dedi ki:

  iyi günler doktor bey.yamuk bir burnum var ve nefes alma sorunu yaşıyorum.yamuk oluşu zor anlaşılıyor fakat fotoğraflardan rahatsızlık duyuyorum.şimdiye kadar estetik kaygısı yaşadığımdan dolayı ameliyat korkum oluştu.etrafta çökmüş.tornacıdan çıkmış ve burun delikleri alnında gördüğüm ameliyatlardan sonra. Nette okuduğum yorumlar sonrasında size gelmeyi düşünüyorum fakat amerikan hastanesinde çalıştığınızı okudum doğrusu sigorta şirketleri tarafından bile birçok uygulamada kapsam dışı bırakılan pahalılığıyla ün salmış olan bu hastane masrafları konusunda beni endişelendiriyor.sizden belkide çok saçma olsada muayne bile olmadan aşağı yukarı bir fiyat istesem,rica etsem acaba verebilimisiniz.sağlıkda pazarlık olmaz fakat bu bilgi en azında maddi açıdan kendimizi hazırlamamızı sağlar diye düşünüyorum.yazım için özürdilerim.iyi çalışmalar..

 64. Ahmet dedi ki:

  iyi çalışmalar ben burun estetiği ameliyatının fiyatını öğrenmek istiyorum cevaplarsanız çok sevinirim.

 65. gülcan dedi ki:

  teoman bey merhabalar konu baslıgındanda anlasıldıgı gıbı burun ucu estetıgı yaptırmak ıstıyorum ama asla iple asma yontemı falan ıstemıyorum,konuyla ılgılı olarak klınıgınıze gelmek ısterım,ılk muayenelerde ucret alıyormusunuz alıyorsanız nedir ogrenmek ısterım iyi çalışmalar

 66. gökhan dedi ki:

  Burun yüzde insan en çok ifade eden organ burnu yaşıma gore çok büyük ve burun estetiği olmak isitiyorum bunun bana maliyeti ne olur ve olduktan sonra büyük sıkıntılar yaşarmıyım ?

 67. Ebru dedi ki:

  4 ay önce burun estetiği oldum burnumun ucunda tümsek gibi birşey vardı ikinci ameliyatı 2 hafta önce oldum torpulenicek dedi doktor ama yapmadı suan hala aynı tümsek var burun ucunda bu nasıl giderilebilir yardımcı olursanız sevinirim

 68. redife dedi ki:

  Öncelikle merhaba..Ben burun esteği olmak istiyorum ve araştırmalarım sonucunda bi kaç dr.arasında muayne olup karar alma aşamasındayım.Öğrenmek istediğim bilgi almak ve birebir teoman beyle görüşmek istediğimizde muayne ücreti alıyormusunuz ve muayne ücretini örenebilirmiyim mümkünse.Şimdiden teşekkürler..

 69. Erkek dedi ki:

  Merhaba size bir sorum olacaktı mümkünse. 18 yaşından gün almış bir erkek burun ucu estetiği olabilir mi acaba ? Teşekkürler.

 70. oguzhan dedi ki:

  Merahabalar

  Ben moskovadan yasıyorum. Mumkun olan en kısa surede rinoplasit operasyonu yaptırmak istiyorum. Bunun için en yakın hangi tarihe randevu verebilirsiniz? Ayrıca tüm operasyon surecelerini tamamlayıp olye donmem gerek moskovaya , bu yuzden ne zaman oraya gelmem ve kac gun turkıyede kalmam gerekli ve de ameliyat ücreti ne kadar ? Bu konular hakkında bilgi vermenizi rica ederim. Birde , erkek rinoplasti hastalarınızın uzun donem sonuclarını gosteren ait foto paylasırmısınız.

  Iyı calısmalar

 71. meral dedi ki:

  Burun estetiği ve liplift uygulaması yaptırmak istiyorum…fiyat ve teknik açıklama almam mümkün mü?

 72. Tuğba dedi ki:

  Teoman bey merhaba,

  Burun kenarlarından ağız kenarlara uzanan çizgiler için JUVEDERM dolgu hakkında bilgi alabilir miyim? Bu uygulamanın fiyatı nedir?

 73. Burak dedi ki:

  Merhaba Teoman Bey ,

  Öncelikle, geçen hafta ailem tarafından öngörülüp gittiğim Medical Park Bahçelievler hastanesinden muayene oldum. Tomografim çekildi. Burun duvarlarımda bana göre sola doğru yamukluk olduğu ve sağ tarafta da yuvarlak burun eti olduğuna saptandı. Bunların basit bir ameliyatla yapılabileceğini söyledi doktor bey. Ardından ben düşünme sürecine geçtim. Sizi epeydir takip ediyorum. Çalışmalarınızı takdir ediyorum. Ben ameliyat olacaksam, burnumun sadece 1 kez işlem görmesini ve ömür boyu sağlıklı nefes alması yönünde düşünüyorum. Sizden sadece fiyat almak istiyorum. Elimde tomografi görüntüleri ve raporlarım mevcut. Mapfre özel sigortasına da sahibim. Sizden randevu alabilirsem kısa bi’ inceleme sonucunda zaten bu işin ehli olduğunuz için direk sonuca varabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir