İnstagram Sayfası

Estetik Fiyatları

Haklı olarak yaptırmayı düşündüğünüz estetik ameliyatın fiyatını öğrenmek istiyorsunuz. Size hak vememek mümkün değil ama bizim yasalarımız bu tür fiyatların yayınlanmasını yasaklıyor. Size yardımcı olabilmek için en azından bu fiyatların nasıl belirlendiğini anlatmaya çalışayım. Öncelikle bilmeniz gereken her cerrahın size tamamen kendi belirlediği bir fiyat vereceği. Bunun bir kuralı yok. Doktor seçimi son derece kişisel bir şey ve elbette bütçeniz de bunda etkili olacaktır. En pahalı cerrahın en iyisi olacağını yada bunun tersi olarak size düşük fiyat veren bir cerrahın daha kötü olması gerektiğini de düşünmeyin. Bir çok faktörü beraber değerlendirin ve her ihtimalde sağ duyunuzu elden bırakmayın.

Ödeyeceğiniz ücretin içerisinde hem doktorunuza vereceğiniz kısım olacak hem de ameliyatın yapılacağı hastane giderleri olacak. Ben elimden geldiğince kendi alacağım ücreti ve çalıştığım hastane ücretleini ayrı ayrı veriyorum. Ameliyatlarımı Amerikan Hastanesi gibi tam teşekküllü hastanelerde yapıyorum. Bu tür hastaneler elbette daha pahalı ama bu hem sizin rahatınız ve güvenliğiniz için hem de benim ameliyat sırasında daha rahat çalışabilmem için çok önemli. Daha iyi bir hastaneye vereceğiniz daha yüksek ücret sonuçta size daha iyi bakılması, daha iyi aletler kullanılması, daha kalabalık ve nitelikli bir ekip tarafından takip edilmeniz demek. Daha önemli ne olabilir bilemiyorum.

Pazarlık etmek te doktor hasta ilişkisini bozan bir şey. Bence bunu yapmayın. Pazarlık etmeniz belki seçtiğiniz doktor üzerinde çok işe yarayacaktır ama inanın size bakışı da farklı olacaktır.

” Türkler, Estetik Yaptırmaktan Çekinmiyor ”

İSTANBUL (İHA) – Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Teoman Doğan, “Jennifer Lopez´in çok büyük basenleri var. Bana gelse ameliyat ederim” dedi.

Estetik operasyon tercihleri sırasında bayanlarda yaygın olarak rastlanan birini örnek gösterme durumuyla ilgili olarak; “´Hanımlar Jennifer Lopez kalçası´ diye çok telaffuz ediyorlar. Niye öyle diyorlar bilmiyorum ama bence ameliyatlık bir kalça yapısı var. Bana gelse ameliyat ederim” diyen Teoman Doğan, erkeklerin de en çok Brad Pitt´i beğendiğini, örnek gösterdiğini söyledi. Doğan, “Şu ana kadar hiçbir hastasının, dünyanın en güzel dudaklarına sahip olduğu söylenen Angelina Jolie´nin ki gibi bir dudak istemediğini belirterek, “Tam tersine herkes ´sakın dudaklarımı Angelina Jolie´ninki gibi yapmayın´ diye örnek veriyorlar” sözleriyle tüm kadınların bu yönde isteği olduğu tezini de çürüttü.

Geçen yıllara göre, estetik ameliyat olanların sayısında çok ciddi bir artış gözlendiğini ifade eden Teoman Doğan, Türkiye´deki artışın, dünyadaki artıştan da fazla olduğunu kaydetti.

Teoman Doğan, yapılan bütün estetik operasyonlar içinde en popülerinin, Türkiye Cumhuriyeti´nde daima burun ameliyatları olduğunu, büyük bir ihtimalle de böyle olmaya devam edeceğini belirterek, ikinci sırada genellikle liposuction, göğüs ameliyatları gibi ameliyatların geldiğini söyledi. Doğan, yüz germe ameliyatlarınınsa Türkiye´de çok az yapıldığını ve sayı olarak dünyada çok geride kalındığını ifade etti.

Ne ameliyatı olursa olsun estetik uygulanan yerin doğal olması gerektiğini savunan Op. Dr. Teoman Doğan, “İnsanlar o sokakta gördükleri küçük, kalkık burunlardan son derece rahatsız oluyorlar. Özellikle istedikleri şey; doğal olsun, kesinlikle kimse ameliyat olduklarını anlamasın. Ben de aynen öyle düşünüyorum. Bir ameliyatın başarısının ilk kriteri, ameliyat olduğunun kesinlikle belli olmamasıdır. Sizinle ilk defa tanışan biri bakıp da ´Aa burnu ameliyatlı´ diyorsa, mutlaka bu ameliyat kötü bir ameliyattır. Bunun kesinlikle belli olmaması lazım. Hataları olabilir. Ufak tefek yamuk olabilir. Burnunuzun ucunda çöküklük olabilir. Ama doğal olması çok önemli” diye konuştu.

Erkekler daha çok estetik ameliyat oluyor

Estetik ameliyatlara ilgi gösteren erkeklerin arttığına da dikkat çeken Doğan, bu oranın yüzde 30 civarında olduğunu tahmin ediyor. Kadınların daima daha fazla estetik ameliyat oldukları gerçeğini doğrulayan Doğan, “Bütün dünyada bu böyle ama Türkiye´de estetik operasyon yaptıran erkeklerin artışı dünyanın da üzerinde” dedi.

Estetik ameliyatları gençleşmek ve yapısal değişiklik geçirmek olarak ikiye ayıran Op. Dr. Teoman Doğan, “Birincisi, siz kendi vücudunuzla ilgili yapıları değiştirmek için ameliyat oluyorsunuz. Sizi gençleştiren ameliyatlar değil. Mesela burun ameliyatları. Sizi gençleştirmez ama burnunuzun şeklini değiştirir. Mesela kırışıklıklarınız artıyor zaman içinde. Bunun için yapılacak ameliyatlar ya da ilaç uygulamaları, enjeksiyon v.s. bunlar sizi daha gençleştirmek için yapılır. Amaç; yüzünüzün, vücudunuzun yapısını değiştirmek değildir” açıklamasında bulundu.

Erkeklerin, gençleştirme ameliyatlarından ziyade vücutlarında şekil değişikliği yapacak ameliyatları tercih ettiklerini belirten Doğan, bir erkeğin yüzünün yaşlanmasının bir kadınınki kadar önemli olmadığı görüşünde. Doğan, bu konuda şunları söyledi:

“Bir erkek düzgün bir şekilde yaşlanıyorsa, yüzündeki kırışıklıklar onun dinamik yapısını, yüzünün taze yapısını çok fazla bozmuyorsa, yüzünde kırışıklık olması kötü değil, hatta belki daha iyi. Mesela Al Pacino´nun suratına bakın. Dünyanın en kırışık yüzlerinden bir tanesi ama hala dünyanın en yakışıklı adamlarından biri kabul ediliyor. Kadınlar için aynı şeyi söyleyemezsiniz. Hiçbir kadın oyuncu, yüzündeki kırışıklarla güzel kabul edilmez”. Ünlüler arasından 15–20 kişiyi ameliyat ettiğini açıklayan Teoman Doğan, mesleki deformasyon olarak da bazı şeylerin gözüne çok battığını itiraf etti. “Belli olan burun ameliyatlarına gözüm çok takılıyor” diyen Doğan, “Mesela kaş kaldırma ameliyatı yapılmış, yüz gerdirme ameliyatı yapılmış ama çok belli oluyor. Tabii o benim çok gözüme batıyor. Gözlerimi alamıyorum.

Belki bazen insanlar rahatsız bile oluyorlardır. Elimde olmuyor yani, insan kendini engelleyemiyor” dedi.

Estetikte yaş sınırı konusuna da değinen Estetik Plastik Cerrahi Uzman Op. Dr. Teoman Doğan, 18 yaşına gelmemiş bir insana estetik ameliyat yapılmasının çok doğru olmadığını söyledi. Bu gruba girmeyen tek ameliyatın kepçe kulak ameliyatı olduğunu ifade eden Teoman Doğan, kepçe kulak ameliyatının çok daha düşük yaşlarda yapılabileceğini belirtti. Çocuklarda bu durumun psikolojik problem oluşturabileceğine dikkat çeken Doğan, çocuğun gerçekten istemesi halinde bu ameliyatın yapılabileceğini söyledi.

Diğer tür estetik operasyonlarda, kesinlikle 18 yaş sınırı olması gerektiğinin altını çizen Doğan, “Kızlara 16 yaşında ameliyat yapılabilir diye kabul ediyoruz aslında ama ben prensip olarak yapmıyorum. 16 yaşında bir insana estetik ameliyat yapmayı uygun bulmuyorum. Çünkü kalıcı bir ameliyat yapıyorsunuz. Hayatı boyunca bir daha geriye dönüşü olmayacak. En azından 18 yaşına gelsinler. Vücudunda bu kadar kalıcı değişiklik yapıp yapmayacağına kendileri karar versinler istiyorum” diye konuştu.

14, 13, 12 yaşında 15 yaşında bir sürü insanın estetik ameliyat olmak istediğini söyleyen Teoman Doğan, prensip olarak kesinlikle yapmadığını vurguladı.

ESTETİK OPERASYON, GÖZ ALTI MORLUKLARI VE YARA İZLERİNE ÇARE OLMUYOR

Genetik olan gözaltı morlukları ve yara izleriyle ilgili çok fazla şikâyet aldığını belirten Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Teoman Doğan, bu konularda estetik cerrahinin çözüm olmadığını söyledi. Gözaltı morluklarının neden olduğunun tam olarak bilinmediğini söyleyen Doğan, “Gözün çok ilginç bir yapısı vardır. Bazı insanlarda bir renklenme oluyor. Bunun da maalesef tam bir tedavisi yok. Ameliyatla da tedavisi yok. Ameliyat etsem de gözaltı morlukları değişmez. Ama göz şeklinizde değişiklik yapabilirim. Gözünüzde beğenmediğiniz şeyler varsa bunu düzeltmek mümkün olabilir. Ama morluk varsa, bunu ameliyatla tedavi etmek mümkün değil” şeklinde konuştu.

Özellikle yara iyileşmesi konusunda çok ciddi bir değişiklik olmadığına da dikkat çeken Teoman Doğan, “Mesela bir yerinizde yara iziniz var. Hastalarımız geliyorlar hep bana soruyorlar. ´Şöyle bir iz var, geçer mi? Estetik yapın, iyileştirin, yok edin bunu´ diyorlar ama bu mümkün değil. Uzun bir müddet daha da mümkün olmayacak” dedi.

Bir estetik plastik cerrahi uzmanı olarak “Estetik operasyonları tavsiye ediyor musunuz?” sorusuna “Siz olur musunuz? derseniz olurum” şeklinde cevap veren Teoman Doğan, fiyatlar hakkında da kısa bir açıklama yaptı. Estetik ameliyat fiyatlarının, kişiye ve ameliyatın gerçekleşeceği yere göre çok fazla değiştiğini söyleyen Doğan, sebebini şöyle açıkladı:

“Bir doktora gittiğinizde size bir fiyat veriyor. Başka bir doktora gidiyorsunuz çok farklı bir fiyat veriyor. Niye bu kadar fiyat farkı olduğunu hastalarım bana soruyorlar ´Sizin fiyatlarınız böyle de başkalarının fiyatları böyle´ diye. Bu fiyatlar şöyle belirleniyor: Bir kere bu ameliyatlar hastanelerde yapılıyor. Hangi hastanede yaptırdığınız ameliyatın maliyetini ciddi şekilde etkiliyor. Bazı ameliyatlar belki muayenehanede yapılıyor. Dolayısıyla masraf ona göre daha az oluyor. Doktor fiyat verirken bir kere bunu göz önünde bulundurmak zorunda. İkincisi de her doktor, kendisine göre bir fiyat politikası koyuyor. Yani siz bu ameliyatı bu kadara yapıyorsunuz da başkası bu kadara yapıyor. Hani en pahalı en iyidir; en ucuzu en kötüdür diye düşünmeyin. Böyle bir şey yok”

 

“Estetik Fiyatları” için 20 cevap

 1. Dilruba dedi ki:

  Merhaba hocam. Ben mini yüz germe 2. Burun estetiği ve kalça askilama yapılmasını istiyorum. 1971 doğumluyum. Maliyet konusunda bilgi alabilirmiyim

 2. hasan girgin dedi ki:

  ya hocam ne kadar ulaşılmaz insansınız.burda sorulan sorulara cevap versenize.instegram falan kullanmayı bilmiyorumda beceremiyorumda.

 3. Ayşe dedi ki:

  Merhaba, burun ve göğüs ameliyatı olmak istiyorum, muayene de 3d ile sonrasını gösterebiliyor musunuz? Randevu ücreti talep ediyor musunuz, ve burun ve göğüs büyütme operasyonları için fiyat rica edebilir miyim?
  Tesekkurler

 4. Asuman dedi ki:

  Merhaba… burnumda kist olduğunu söyledi doktor.. ameliyat almam gerekirmiş. ayrıca burnumda kamburda var. eğer ameliyat olmak zorunda isem bu eğriliğinde düzelmesini isterim. Devlet memuruyum.. bu ameliyatın maliyeti ve emekli sandığından karşılanan giderler olup olmadığını öğrenmek istiyorum.
  saygılar.

 5. nur dedi ki:

  Ben Teoman beye danıştım bu konu hakkında. Rinoplasti olmak istediğimi belirttim 16-17 yaşımda olabileceğimi söylemişti büyük ihtimalle bu sizin içinde geçerlidir.

 6. azize dedi ki:

  Merhaba ben fiyat ögrenmek istiyorum egri burnum var birkere ameliyat oldum ama kayma yapmis sol tarafdan hic nefes alamiyorum almanyadan yaziyorum geri dönerseniz sevinirim slmlar

 7. devrim dedi ki:

  merhba hocam bende burun ameliyati olmak istiyorum ama benimki biraz farkli dogustan bir et beni vardi burnumda ve ve cok kucuktu ben buyudukce o da buyudu doktora gittim eger ben alinmassa gozlerimi kapatacagini soyledi daha 10 yasindayken amelyat oldum ama ve yara olarak kaldi gecmedi burnumda bosluk olustu cok kotu gorunumu var gorenlerin cogu yanik ve ya kaza gecirdigimi soruyorlar bu durumdan cok rahatsizim lutfen yardimci olun burnumun duyelme sansi var mi

 8. Elif dedi ki:

  Hocam,
  Ben amsterdamda yasiyorum nefes almaktan zorlaniyorum burun etlerimi burda aldirdim ama hala zorlaniyorum.
  Ben sizi ameliyat olsam ucreti nedir bide orda kac gun kalmak zorundayim?

  Bana bilgi verirsiniz sevinirim sevgiler

 9. Yasemin dedi ki:

  Merhaba ben meme we burun ameliyatı ikisi birden olmak istiyorum herikisindede ciddi sorunlarım war lütfen bilgi alabilirmiyim

 10. Op. Dr. Teoman Doğan dedi ki:

  sorularınızı instagram üzerinden iletirseniz hemen fiyat vereceğim.. https://www.instagram.com/drteomandogan/

 11. Elif dedi ki:

  Sayin Dr teoman ben yurt disinda yasiyorum benim zamanim kisitli bir kac Dr gidip fikin alma imkanim yok Internet Uzeri arastirdim ilk size yazdim fiyat gelince bilmek istedim ona göre kendimi ayarlayim komplett yapmak istediklerim yuz burun kaś gidik komplett saygilar Elif

 12. ayfer dedi ki:

  Merhaba gözaltı torbalarımdan çok rahatsız oluyorum annemde ameliyatı bir araştır dedi bende size sormak istedim. Fiyat olarak ne aralıkta yapıyorsunuz?

 13. edanur dedi ki:

  Sağlık sorunuyla beraber estetikte olunca ğcret ne kadar?????

 14. Nesrin dedi ki:

  Iyi akşamlar. Tahmin edersiniz ki sizi fiyat için rahatsiz ediyorum. Burnumda egrilik var

 15. sinem dedi ki:

  Hocam fiyatlariniz nasıl ben tıp okuyorum ankarada kaç kere gel git yapmam lazım aceba ? Görsel yollasam nasıl olur ?

 16. Nedim dedi ki:

  Burun estetiği ne kadardan başlıyor

 17. Mika dedi ki:

  Merhabalar teoman bey, estetigi tahmini olarak kac civarlarinda yapiyorsunuz?

 18. melek dedi ki:

  Merhaba benim burnumda yamukluk var birde nefes almakta zorluk çekiyorum yaşım 18 olmadan tedavi göremez miyim?

 19. HALIME dedi ki:

  En kisa zamanda gelmek isterdim fakat isim geregi en erken 3.ayda gelebilicem viyanadan geldigim icin hemen ayarliyamiyorum..

 20. selime dedi ki:

  Evet redimlere baktim cogunun istegi ve islemleri ayni herhalde..güzel duruyorlar asagi yukari resimdeki gibi olmasini istiyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir