İnstagram Sayfası

İkiz gebelik sonrası karın estetiği

İkiz gebelikten sonra karnınızın normal halde kalması neredeyse imkansız. Bu sizin suçunuz değil, eğer kilolarınızı da büyük oranda vermişseniz sizin yapabileceğiniz artık pek bir şey yok.

İkiz gebeliklerden sonra ortaya iki sorun çıkıyor. Birincisi karın cildi ileri derecede çatlıyor, gevşiyor ve sarkıyor. Bu karnın aşırı gerginliği ile kaçınılmaz, engellenemez bir deformasyon. ikinci sorunda karın kaslarında yaşanıyor. bu kaslar ve bütün karın ön duvarını oluşturan bağ dokusu dayanabileceklerinden çok daha büyük bir basınca karşı genişleyerek adapte olmaya çalıyor.

Doğumdan sonra karın duvarı tekrar toparlanmaya çalışıyor ama eski sıkılığına dönmesi neredeyse imkansız. Bu da sizi hala hamileymiş gibi gösteren, özellikle gazınız olduğunda devasa boyutlara ulaşabilen bir karın şişliği yaratıyor.

Söyleyebileceğim tek şey, moralinizi bozmayın, kendinizi suçlamayın. Bu aşamada yapabileceğiniz çok fazla bir şey de yok. Spor yapmak ve fazla kilolarınızı vermek çok önemli ama sizi eski halinize getirecek tek çözüm özel bir karın germe ameliyatıdır.

Bu ameliyat ile hem karın sarkıklığınızı düzeltmek hem de karın duvarınızı onarmak, sadece sarkık duran göbeğinizin altındaki cildi değil bütün karınınızı 360 derece, çepeçevre germek ve dümdüz yapmak mümkün. Bunun farklı bir teknik olduğunu, sıradan karın germe ameliyatlarının böyle bir sonuç vermediğini bilmelisiniz.

“İkiz gebelik sonrası karın estetiği” için 7 cevap

 1. berat dedi ki:

  Dr. Teoman bey,
  göndermiş olduğum fotoğraflara dair fikrinizi almak isterim. Fotoğraflarda gördüğünüz kişi eşimdir. Korkusunu yenemediği için ameliyatı erteliyor. Şikayetleri fazlalaştığı için (aşırı horlama örn.) ameliyata sıcak bakıyor artık.
  Size instagram üzeri tesadüfen ulaştım. İyi de olmuş. Yurtdışında Berlin’de yaşıyoruz.
  Bu tahlilde yoğun temponuzdan dolayı yaşadığınız zaman darlığınıda beni cevablayabilirseniz müteşekkir kalırım.

 2. mehlika dedi ki:

  Merhaba Hocam , Basın Çalışmaları İle İlgileniyormusunuz?

 3. ayda dedi ki:

  Ben çok kişiyle görüşüyorum.kendime uygun bulunca kadar 6 yıldır yani.fiyatlari öğrenip hesaplama yapıyorum. Oraya gelemem randevu alamam.anca konuşurum hersey tmm olursa çıkarım yola

 4. yasemin dedi ki:

  muştayım ben sadece fıyat bılgısı ıstemıstımhesabımı yapıp ona gore gelebılırmıyım gelemezmıyım dıye hesap yapcaktım

 5. ayla dedi ki:

  Mrblar sizinle daha once konustukmu hatırlamıyorum. Bi kac sorum olucak bana musait oldugunuzda donus yaparsaniz sevinirim ii gunler

 6. beliz dedi ki:

  Bu göğüs esnetiği nekadar tutar acaba fiyat öprene bikirmiyim

 7. banu dedi ki:

  senden bi ricam var ben kuaförüm arada yardıma gidiorum kuaförde dikat çekiorum süslüm m benim için burun önemli güzellik aralıkta kıredi çekicez bana 5 milyara yaparmısın lütfen ben sana hastada getirim bu en son ebru yaşarın gibi istiorum kalkık ince kemik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir