İnstagram Sayfası

Liposuction (yağ alma ameliyatı)

Liposuction (yağ alma ameliyatı) hakkında en fazla yanlış bilginin dolaştığı ameliyat. Bir yandan yağ alma (liposuction) ameliyatının insanları öldürdüğüne, sağ kalanlarda da yağ almaya bağlı olarak eğri büğrü yerler kaldığına dair sağlam bir kanı var.

YAĞ ALMA AMELİYATI, LIPOPLASTY, LIPOSCULPTURE, LIPOSHAPING, LIPOSUCTION

Diğer yandan da liposculpture, liposhaping gibi isimler altında bambaşka bir ameliyat yapılıp harikalar yaratıldığı anlatılıyor. Hâlbuki sonuçta yapılan hep aynı işlem, yani Liposuction (yağ alma ameliyatı).

Nereden başlayalım ben de şaşırıyorum. Ama önce “lipo” ile başlayan her şey hakkındaki bildiklerinizi bir kenara koyun. En baştan özetlemeye çalışacağım:

LİPOSUCTİON (YAĞ ALMA AMELİYATI) NEDİR?

Liposuction en büyüğü kurşun kalem kalınlığında içi boş borucuklar (kanüller) ile deri altındaki yağ dokusunun emilmesidir. Kanüller deriye birkaç milimetrelik kesiklerden sokulduğu için iz neredeyse hiç kalmıyor. Emme işlemini yapan da bu kanülün arkasındaki hortuma bağlı aspiratör denilen, iri bir elektrikli süpürge boyunda bir vakum alet. Daha az kullanılan bir teknikte makine olmadan büyük enjektörler ile ve el gücü ile kanüldeki yağın emilmesi. İki teknik arasında çok önemli bir fark yok, tamamen cerrahın kişisel tercihi diyebilirim.

Bu ameliyatta asıl amaç yağları almaktan çok yağların içinde depolandığı yağ hücrelerini almaktır. Bir insan ergenliğe ulaştıktan sonra vücudundaki yağ hücresi sayısı değişmez. Kilo alınırken de yağların nerede depolanacağı o bölgedeki yağ hücresi sayısına bağlıdır. Örneğin bir hanımın basenlerinde bir milyon yağ hücre varsa ve siz ameliyat ile bu sayıyı beş yüz bine indirebilirseniz ileride ne kadar kilo alırsa alsın bu hanımın yeniden basenleri olmayacaktır. Ameliyatın bu tarafını anlamak çok önemlidir.

Bir kaç teknik terimden de bahsedeceğim:

ULTRASONİC LİPOSUCTİON: Yağları almadan önce özel bir alete bağlı, liposuctionda kullandıklarımıza benzeyen bir borucuk ameliyat bölgesinde dolaştırılıyor ve bu borucuğun yaydığı ultrasonik titreşimler ile yağlar yumuşatılıyor. Daha sonra liposuction işlemi her zamanki gibi yapılıyor. Daha yumuşamış yağların alınması kolaylaşıyor. İlk zamanlarda bir mucize olarak görülmüştü ama şimdi gerekliliği tartışılıyor. Türkiye’de bu tekniği kullanabilen çok az kişi var (zaten alet sayısı da çok az) ve ben de bunlardan biriyim ama gitgide daha az kullanır oldum. Özetle illa ultrasonic liposuction talep etmenize gerek yok.

ISLAK TEKNİK YA DA TUMESCENT (TÜMESAN) TEKNİĞİ: Ameliyata başlamadan önce yağlar içlerine su ile verilerek şişiriliyor. Bu artık olmazsa olmaz olarak kabul edilen bir teknik. Benim bildiğim kadarı ile tumesan teknik kullanmayan plastik cerrah kalmadı. Bu sıvı içerisinde kanamayı durduran (adrenalin), ağrıyı kesen lokal anestetikler (lidocain) gibi ilaçlar var.

NE FARKLARI VAR??? LIPOPLASTY – LIPOSCULPTURE – LIPOSHAPING – LIPOSUCTION…

Sizi şaşırtmak istemem ama aslında hiç bir farkları yok. Alınan yağların bir kısmının yağ enjeksiyonu metodu ile başka yerlere geri verilmesinin de işin içine girdiği varsayılarak bu isimler üretildi. Bu isimler bilimsel olmaktan çok ticari. Yapılan işlem hepsinde aynı: yağları almak.

LIPOSUCTION KİMLER İÇİN UYGUN?

Bu ameliyatta amaç belli yerlerde toplanan ve ne kadar rejim, spor yapılırsa yapılsın verilemeyen yağları almak. En tipik örnek hanımların kalçalarının alt – yanlarında biriken basenler. Yapısal bir yağlanma şekli olan bu basen yağları ne kadar kilo verilirse verilsin inatla erimez. Liposuction bu tür fazlalıkları almak için ideal bir çözüm.

Aşırı kilolu insanların bu ameliyat ile zayıflamalarını beklemek ise çok gerçekçi değil. Liposuction ile bir miktar yağ alınabilir ama gerçekten şişman insanın zayıflatılmasını beklemek gerçekçi olmaz.

Bir konuya daha değinmek gerekiyor. Liposuction sadece yağları alan bir teknik. Dolayısı ile yüzeydeki deriye çok az etki ediyor. Yağların oluşturduğu gerginlik azalınca derinin kendi kendine gerginleşerek yeniden şekillenmesi gerekiyor. Eğer deri elastik yapısını kaybetmişse yağlar alındıktan sonra sarkması çok kötü bir görüntüye sebep olabilir. Örneğin üç doğumdan sonra karnınızın altında sarkıklık ve derin çatlaklar oluştuysa liposcution sonrası bu bölgenin içi boşalmış bir halde sarkması neredeyse kesin.

Özetle bu ameliyat cildinde çatlak, sarkma gibi problemler olmayanlar için uygun.

En iyi sonuç alınan hastalar genellikle en fazla bir doğum yapmış, en fazla orta yaşlarda, aşırı kiloları olmayan hanımlar ya da belindeki “simitten” kurtulmak isteyen normale yakın kilolu erkekler.

LIPOSUCTION HANGİ BÖLGELER İÇİN UYGUN?

Her yerden yağ alınabilir. Ama belli yerler bu ameliyat için çok uygun iken bazı yerlerde aksine hiç uygun değiller.

EN UYGUN YERLER:

• Erkeklerde en uygun bölge bel çevresi ve karın, yani “simit”, “love handle” gibi isimler takılan yerler. Boyun altı (gıdı).

• Kadınlarda yine karın ve bel, kalçalar, basenler, diz içleri ve bacakların iç ve üst kısımları, ayak bilekleri, yine boyun altı (gıdı), kol altları, sırt.

UYGUN OLMAYAN YERLER:

Bacakların ön yüzü ve kalçaların alt kısımları. Buradan biraz fazla yağ alınırsa çökmeler olması çok olası. Mümkünse almamakta fayda var.

ERKEKLER İÇİN LIPOSUCTION

Türkiye’de erkekler artan bir şekilde estetik cerrahi yaptırıyorlar. Bütün erkek kuaförlerinde pedikür yapıldığını düşünürseniz buna da şaşmamak gerek (kadın erkek eşitliğini hep tek taraflı düşünmemek lazım). Türk erkeklerinin en sık yaptırdıkları estetik ameliyat burun ameliyatı. İkinci sırada da liposuction geliyor.
Erkeklere yapılan liposuction kadınlarınkinden biraz farklı. Bir kere erkeklerin yağlanma bölgeleri sadece göbek deliği etrafı, karın ve her iki yanda bel bölgesiyle sınırlı. Bu yağların altında, en zayıf erkekte bile hatırı sayılır bir karın kası kütlesi var. Dolayısı ile bu ameliyatta amaç göbek bölgesindeki yağların mümkün olan en çoğunu almak. Kadınlarda bütün yağları almak çok erkeksi ve kaslı bir görüntü yaratabileceği için genellikle daha az yağ alınıyor.

Bu ameliyat için ideal erkek tipi spor yapan ama düzensiz ve yüksek kalorili beslenen, kilosu normalin biraz üzerinde erkekler. Erkek derisinin kendini toparlama yeteneği de çok iyi olduğu için bu hastaların bel “simitlerini” tamamen almak mümkün.

Amaç kasları ortaya çıkarmaktır. Deri altı yağ dokusu inceldikçe orta hatta duran ve “baklava baklava” gözüken kasları ortaya çıkarmak mümkün.

AMELİYAT İÇİN EN DOĞRU ZAMAN

Rejim ile kilo veriyorsanız bu ameliyatı kilo vermeyi bitirdiğiniz zaman erteleyin. Bunun tek istinası rejimi sırasında daha fazla kilo veremediğinizi hissederseniz olabilir. Rejim yapan insanların ne büyük sorunu motivasyonlarını kaybetmek oluyor. Bu durunda ameliyat biraz öne çekilebilir. Veremediğiniz yağların azaldığını ve vücut şeklinizin değiştiğini görünce yeniden motive olabilirsiniz. Ama önce ameliyat olayım ve motive olayım diye düşünmeyin.
Benim tecrübem, ameliyat öncesinde hiç kilo vermeyen hastalar ameliyattan sonrada kilo vermiyorlar ve sadece ameliyatla kurtuldukları yağlara razı oluyorlar. Ama kendisi kilo veren hastalarım ameliyat sonrasında bu çabalarına devam ediyor.

Anneler için ideal zaman birinci yılın sonu. Bu sürede hem anne verebileceği kiloları vermiş oluyor hem de sarkıklığın ve çatlakların derecesi tam olarak ortaya çıkıyor.

Bu ameliyat daha sonraki hamilelikler için bir problem de teşkil etmiyor ama çok yakın bir tarihte yeni bir gebelik planlanıyorsa bu ameliyatı ertelemekte fayda var. Yeni bir hamilelikte yeni deformasyonlar ve kilolar oluşacağını göz önüne almak ve tedaviyi ikinci hamilelikten sonraya bırakmak daha doğru.

AMELİYATTAN ÖNCE VE SONRA EK BİR TEDAVİ GEREKİYOR MU?

Gerekli demek doğru olmaz ama ameliyat öncesi ve sonrası lenf drenajını hızlandıran “endomoloji” tedavileri, örneğin lenf drenaj masajı ya da LPG çok faydalı oluyor. Hastaların ameliyat sonrası kendi kendilerine bir masaj yapmaları bile alınan sonuçları ve iyileşme hızını etkiliyor.

KOMPLİKASYONLAR VE ÇIKABİLECEK SORUNLAR

Her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyat için de korkulan komplikasyonların başında, kanama ve enfeksiyon var.

Bu tür ameliyatlarda ciddi bir kanama olması olasılığı yok ama morarma şeklinde basit hematomlar görülebilir.

Ameliyattan sonra beşinci gün civarında oluşan kızarıklık, ateş ve şişlik enfeksiyon habercisi olabilir. Çözüm enfeksiyonun temizlenmesi ve tabii antibiyotik tedavisi olacaktır.

Cilt kaybı, yine nadir olmasına rağmen görülebilecek komplikasyonlar arasındadır. Daha çok aynı bölgeye ikinci kez ve çok kapsamlı bir liposuction yapıldığında görülebilir. Tek bir sigara bile bu olasılığı arttıracaktır. Sakın bir şey olmaz diye sigaraya başlamayın. Her ameliyattan sonraki ilk iki haftanın kritik olduğunu unutmayın.

Ameliyatta kullanılan ilaçlarının dozlarının da iyi hesaplanması gerekiyor. Tumesan sıvısı yüksek miktarda lokal anestetikler içerdiği için belli doz miktarlarına çok dikkat edilmesi gerekli. Doz aşımında bazı nörolojik bulgular ortaya çıkabilir.

Amboli de, her ne kadar düşük bir olasılık olduğunu yukarıda uzun uzun anlattıysam da ihtimal dahilindedir.

Asimetri ve yüzeyde oluşabilecek düzensizlikler ve eğrilikler bu ameliyattan sonra karşılaşılabileceğiniz sorunlar arasında. Ciddi asimetrilerde bir rötuş ameliyatı gerekebilir. Eğer yüzeyde bir düzensizlik yoksa simetriyi sağlamak çok kolay olur. Ama düzensizlikler varsa ve özellikle belli yerlerde ciddi çökmeler varsa bunları düzeltmek her zaman mümkün değil. Çökük yerlere yeniden yağ vermek, yüksek kalan yerleri doldurmak ve bütün ameliyat bölgesini eşitlemek gerekiyor ki bu da çok emek isteyen bir iş.

Yağ alınan bölgelerde hissizlik olması beklenen bir gelişmedir ve bunu bir komplikasyon olarak kabul etmemek gerekir. Bu his kayıpları ilk aylarda büyük oranda geçer. Ama bazı yerlerde 9 aya kadar devam edebilir. Kalıcı his kaybı çok nadirdir.

İPUÇLARI:

• Ameliyatı lokal anestezi ile olun ve doktorunuza ameliyat sırasında eğer gerekiyorsa ayağa kalkabileceğinizi söyleyin. Ameliyat sonunda ayakta kontrol ve son rötuşları yapmak elde edilecek sonucu çok etkileyebilir. Bu cesareti gösterin.

• Liposuction yeni teknikler ile artık riskli bir ameliyat kabul edilmiyor. 30 sene önceki ilk tekniklerden kaynaklanan felaket hikayelerine pek rağbet etmeyin. Bu en risksiz ameliyatlardan biridir.

• Bu ameliyatta amaç yağları değil yağ hücrelerini almak. Böylece o bölgede ileride de yağlanma oluşması önlenebiliyor.

• Ameliyattan sonra lenf drenaj masajı şişliklerinizin azalmasında çok etkili olur ve sizi çok rahatlatır.

SIK SORULAN SORULAR ve LIPOSUCTION HAKKINDA DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR:

Liposuction hakkında en fazla hurafe ve efsane uydurulan ameliyat. Bu ameliyat ne ölüm riskleri içeren bir çılgınlık, nede sizi bütün yağlarınızdan arındırabilecek bir mucize.

İşte ortalıkta sıkça duyabileceğiniz yanlışlar:

Ben en sık duyduklarımdan bazılarını sıralayacağım:

• “yağ alınan yerler girintili çıkıntılı, eğri büğrü oluyormuş”:

Normal şartlarda böyle bir şey olmaması gerek. Oluşan çöküklükler tamamen teknik hata. Ameliyattan sonra o bölgenin hiç ameliyat olmamış kadar düz olması gerekiyor.

• “daha sonra alınan kilolar vücudun başka yerlerine mi birikiyor?”

Hayır. Metabolizmayı bir bakkal defteri gibi düşünmeyin. Alınan kaloriler ya yakılacak ya da depolanacak değiller. Vücut ne kadar deposu, yani yağ hücresi varsa o kadar yağlanma eğilimindedir. Tersi olsaydı aynı miktar yiyen herkes aynı kiloda olurdu. İnsanları metabolizmaları ve yağ dağılımları çok değişkendir ve liposuctionda iyi yönde metabolizmayı etkiler. Kısaca liposuction sonrasında daha az şişmanlarsınız ve yağ dağılımınız bozulmaz.

• “televizyonda bir liposuction gördüm o sopa gibi şeyi sokup çıkarıyorlardı, hasta sallanıyordu, aman dedim”

Televizyonda hangi ameliyatı seyretseniz aman dersiniz. Bu olabilecekler içerisinde en küçük ameliyatlardan biri.

• “ölenler oluyormuş, gazetelerde çıkıyor, doğru mu?”

Her ameliyatın riski vardır. Ama liposuction bunlar içerisinde en risksiz olanlardan biri. İlk liposuction yapılmaya başlandığı yıllarda, 30 – 40 sene önce, tumesan tekniği bilinmiyordu. Yağlar alınırken ciddi kanamalar olabiliyordu ve yağ ambolisi denilen, parçalanmış yağların damarlar içerisinde birikmesi olarak tarif edebileceğim ciddi komplikasyonlar görülüyordu. Üstelik bu hastaların ameliyat bölgeleri morarıyor ve bu morluklar aylarca geçmiyordu. O yıllardan kalan bu kötü “repütasyon” hala devam ediyor. Tumesan tekniği ile bu tür sorunlar artık neredeyse hiç yaşanmıyor. Gazetelerde çıkan haberler her seferinde eğitimi olmayan insanların yaptığı ameliyatlar. Eğer doktorunuzun bu konuda bir eğitimi ve tecrübesi varsa ciddi bir komplikasyon ortaya çıkması gerçekten çok küçük bir olasılık.

• Bu ameliyatı mutlaka bir plastik cerrah mı yapmalı?

Böyle bir zorunluluk olduğunu düşünmüyorum. Yasal olarak her operatör bu ameliyatı yapabilir. Ama pratisyen hekimlerin kesinlikle yapmaması gerekiyor.

• Daha önce liposuction oldum ve cildimde çöküklükler oluştu. Bunlar giderilebilir mi?

Evet giderilebilir. Ama düzeltme ameliyatlarında amaç sizi güzelleştirmekten çok bu deformiteyi düzeltmek olabilir. Her şeyin bir anda düzeltilmesini beklemeyin. Bu deformiteleri tamamen düzeltmek bazen çok zor olur, ama daha iyi bir hale getirilebilir.

AMELİYATTAN VE SONRASINDA SİZİ NELER BEKLER:

Ameliyat günü: Ameliyattan önce aynı gün ya da bir gün önce doktorunuzun bir çizim yapması gerekir. Genellikle bu çizim öncesinde ve sonrasında resim de çekilir. Resimlerin ameliyatın öncesini ve sonrasını karşılaştırmanın tek yolu olduğunu unutmayın.

Ameliyat genel anestezi ile yapılabildiği gibi lokal anestezi ile de yapılabilir. Lokal anestezi sırasında anestezi doktoru size “sedasyon” denilen ve sizin yarı uykuda olmanızı sağlayan ek bir anestezi verecektir. Sedasyon sayesinde hem kendinizi çok iyi hissedersiniz, hem ağrı duymazsınız hem de ameliyattan sonra birçok şeyi hatırlamazsınız.

Lokal anestezi ile ameliyat olmanın size ve doktorunuza birçok faydası olacaktır. Bir kere ameliyattan sonra bulantı gibi anesteziye bağlı bir sorun yaşamazsınız. Ameliyattan çıkar çıkmaz yemek yiyebilir su içebilirsiniz. Ameliyat sırasında da doktorunuz sizi hem ameliyat masasında istediği pozisyonda tutabilir hem de zaman zaman ayağa kaldırarak yer çekiminin etkisini tam olarak görebilir.

Kulağa çok zor gelse de bu ameliyatı lokal anestezi ile olmak zor değildir ve ameliyat sonucunu da çok iyi etkiler.

Ameliyat sonrası: Bu büyüklük ve zorluk olarak küçük bir ameliyattır. Ağrılı bir ameliyat demek doğru olmaz. Hastalar genellikle ilk 3–4 gün bir sızı hissederler ve oturup kalkarken bir ağrı duyarlar.

Ameliyattan sonra en az 2 gün istirahat şart. Bu dönemde çok fazla ayakta durmanız istenmiyor. Bunun nedeni de vücudun bir şekilde yağ alınan bölgeleri yeniden vücut sıvıları ile doldurma eğiliminde olması. Çok ayakta kalırsanız deri altında sıvı birikebilir ve bu iyileşmenizi geciktirir.

Ameliyat sonrası aynı gün taburcu olabilirsiniz. İşinize 4 gün sonra dönebilirsiniz. Ağrı için ağızdan alınacak basit bir ağrı kesici ameliyat sonrası yeterli olacaktır. Bu ameliyat sonrasında ciddi bir morarma ya da ve şişlik beklenmez.

Çalışıyorsanız bu ameliyat için bir hafta sonu ve en az iki gün izin almanızı öneririm.

Ameliyat sonrası doktorunuz korsenizi ameliyathanede giydirecek. Korse genellikle ikinci günde çıkarılır ve ilk pansumandan sonra yıkanmaya başlayabilirsiniz. Her seferinde korsenizi çıkaracak, duşunuz alacak ve en geç 5 dakika sonra yeniden giyeceksiniz. Daha uzun korsesiz gezmeniz ilk hafta yasak. Korsenizi gece gündüz ilk üç hafta takmanız gerekiyor. Her doktor korseyi değişik sürelerde kullandırıyor ama üç hafta zannediyorum herkesin minimumu.

İlk defa korsenizi çıkardığınızda cildinizi morarmış ve sarkmış göreceksiniz. Sakın endişe etmeyin. Morluklar, eğer varsa, bir haftada geçer ve cildiniz bir kaç haftada esnekliğin kazanarak yeni şekle adapte olur.

Ameliyattan sonra sonucu görmek için acele etmeyin. İlk şişlikler ile bir kaç hafta hem daha ağır hem daha geniş bedenli olabilirsiniz. İlk ayın sonunda inceldiğinizi ve hafiflediğinizi göreceksiniz.

Yağ alınan bölgelerde his kaybınız mutlaka olacaktır. Bunlar büyük oranda ilk aylarda, bazıları 9. ay civarında geçecek. His kayıplarının kalıcı olması çok nadir olur.

AMELİYATIN KARNESİ:

Anestezi şekli: Lokal (+ Sedasyon) ya da genel anestezi.

Ameliyat öncesi hazırlık: İdeal olan 10 seans kadar lenf drenaj masajı, ya da endomoloji

Ameliyat nerede yapılmalı: Bir hastane ameliyathanesinde.

Ameliyat süresi: Tamamen alınacak miktara bağlı, yarım saat ile 6 saat arasında.

Hastanede yatış süresi: Genellikle gerekli değil.

Ameliyat sonrası ağrı – sıkıntı: Dört gün kadar hafif sızlama. Ağızdan alınan basit ağrı kesiciler yeterli olur.

Şişme, morarma: 3-6 gün arasında, hafif – orta derecede.

Pansuman: İkinci gün tamamen çıkarılıyor ve yıkanabiliyorsunuz.

Korse: 3 hafta.

Dikişler: Kanüllerin girdiği, genellikle 5-6 yerde birer dikiş bir hafta sonra alınıyor.

Ne zaman işe dönülebilir: Genellikle 4. gün.

Spor: 2 hafta sonra uzun yürüyüşler, 3 hafta sonra koşuya ve diğer sporlara başlanabilir. Basket, box gibi kompetitif ve vücut vücuda yapılan sporlar için 6 hafta beklemek gerekiyor.

Son şekil: Ameliyat sonrasında oluşan sertlikler ve şişliklerin büyük kısmı 2. ayda azalır. Ama tam sonucun alınması 6 -9 ay civarında olur.

 

#

 

Liposuction nasıl bir işlem kaç çeşidi var ?

 

 
 

Ben liposuction ameliyatını nasıl yapıyorum ?

 

 
 

Liposuction hangi bölgelere uygulanabilir ?

 

 
 

Liposuction ameliyat günü ve sonrası neler yaşanır ?

 

 
 

Liposuction olası sorunlar ve komplikasyonlar neler ?

 

 
 

Eski liposuction sorunlarını nasıl düzeltebiliriz ?

 

“Liposuction (yağ alma ameliyatı)” için 38 cevap

 1. SERAP dedi ki:

  teoman bey ben 90-95 arası bir bayanım 10 yıl boyunca kortizon ilaçları kullandım ve 30 kilo aldım diyetisyenler akapunkturlar neler yaptıysam bu kilolardan kurtulamıyorum ben zayıflamak veya tartıda 30 kilo daha az çıkmak değil niyetim sadece bölgesel değişiklikler istiyorum otururken eğilirken yaşam kalitemi biraz daha düzeltmek istiyorum sorun kilomda değil birtürlü yok edemediğim göbek ve belim bana yardım edebilirmisiniz yada bu işleme uygunmuyum bilmiyorum sizden cevabı sabırsızlıkla bekliyorum saygılarımı sunarım

 2. Nihal dedi ki:

  Mrb Teoman bey ben liposuction olmak istiyorum,aslında fazla kilom yok görüntü açısından rahatsızım basen ve bacak içi problemim kilom :59 boy:164 fotoğraflarımı da ekledim fakat İstanbulda olmadığım için 3 gün kadar ancak kalabirim. kalıcı bir yöntem mi genel anastezi mi yoksa lokal anestezi mi uygulanıyor. benim gönderdğim fotograflarıma göre ücret ne kadar olur en kısa zamanda gelmek istiyorum cevabınızı bekliyorum . Tşk ederim iyi çalışmalar

 3. yasin dedi ki:

  Iyi günler,
  üst göz kapaklari icin ve liposaction fiyatlari kisa bi mesaj ile gönderebilirseniz cok tesekkür ederiz. Bu bilgi liposactin fiyat icin mühim olabilir. Karin bölgesinden 10 santimetre azalmasi istenilir.
  Esimin yasi 49, su an 65 kg ve lokal anestezi ile yaptirmayi düsünüyoruz. Liposuction icin normal ortalama fiyati ve üst göz kapak ameliyat fiyatini ögrenebilirsek bizi cok sevindirirsiniz.
  Size basarilar ve iyi günler dileriz.

 4. Fidan dedi ki:

  Merhabalar Dr.Bey,
  Fiyat hakkinda bilgi verebilirmisiniz ? Ben belimi inceltmek istiyorum !!! Sırt bölgemden yag aldırmak istiyorum,Yüzümü inceltmek istiyorum, karın bölgemdede yağlanma oluşmuş? göğüslerimde silikon var ama doktorum gerdirmeye gerek yok Demişti silikon yeterli ama malesef gögüslerim dik durmuyor gittikçe daha çok sarkıyor ? bana bir fiyat verebilirmisiniz tüm saydıklarım için lütfen

 5. nilufer dedi ki:

  mrb ben basenlerimden cok rahatsizim acaba basenlerden yag alma ucretini ogrenebilirmiyim boyum 170 kilom 75

 6. sevtap dedi ki:

  Teoman bey merhaba ! Benim bacaklarim ve popom üst tarafıma göre ince !! Buda beni çok mutsuz ediyor sosyal hayatımı etkiliyor!! Slikona yada farklı maddelerle dolguya sıcak bakmıyorum !! Vucuttan alınan yağlarla popoya yada bacaklara yağ transferi halkında araştırmalar yaptım !! biçok doktorla görüştüm herkes farklı bişey söylüyor!!! bazıları kalıcı olur derken diğerleri biçok kez yaptırmam gerektiğini söylüyor kalıcı sonuç almak için !!!! bazıları yağ alınan yerde iz olmaz derken biçok kişi çok derin izler aldığını yazıyor !! yurt dışında yaşıyorum burdada biçok doktorla görüştüm !! türkiyede ameliyat olup ta buraya döndükten sonra enfeksiyon kapıp çok ciddi şekilde hastalanan insanlardan bahsedenler oldu!!! yani benimde kafam kariştı !!! şişman değilim !! boyum 1.57 kilom 53 şu an kilo aldım normalde 50 gecmez!! ayrica restaurantta calisiyorum cok aktif im !! spor yapiyor yuruyus yapiyorum !! şu an kilo aldım kilo aldığım zamanlardada göbeğim bel kısmım çok kalınlaşıyor çirkin bir görüntü oluşuyor!!! yani bel kısmımdan alınan yağlarla popoma yağ transferi yapılabirimi?? yağ alınan yerlerde şekilsizlik iz yada sarkma olurmu??ve ne kadara mal olur ?? şimdiden ilginiz için teşekkürler

 7. Elif dedi ki:

  Merhabalar sureci tam olarak aciklar misiniz? Liposuction yaptirmak istiyorum, muayeneden kac gun sonra ameliyat icin randevu veriyorsunuz? Ben 54 kiloyum basen olcum 95 fiyat yaklasik olarak ne kadar olur? Adanada yasiyorum bunun icin istanbula gelecegim bilgi verirseniz cok sevinirim.

 8. nazan dedi ki:

  Lutfen bana geri donus yaparmisiniz? Bu hafta ameliyat tarihini kesinlestirmek istiyorum ucak/hotel ayarlanmasi icin. Tskler

 9. Mükerrem dedi ki:

  Iyi Günler Dr.Teoman Dogan Bey,

  büyük bir iligiyle isinizi gözlemekteyim ve sanatinizi cok begeniyorum.
  Liposuction ve High Definition Liposuction ameliyat türleriyle ilgileniyorum.
  Ben Almanyada yasiyorum ve bu tür ameliyatlar finansal olarak beni asar.
  Size bazi resimlerime e-posta yoluylan göndersem bana bir teklif yaparmisiniz?

  En kisa zamanda Cevabinizi bekliyorum

 10. muratbaharr dedi ki:

  Merhabalar,

  Liposuction icin randevu almak istiyorum.
  Şimdiden teşekkürler.

 11. ilhami dedi ki:

  Merhaba
  .Bende yağlarımı aldırıp karin ve göğüs kaslarını belirgin hale getirmek istiyorum.24 yasinda 66 kiloyum çok yağlı bir vücudum olduğunu düşünüyorum açık konuşmak gerekirse bir yazınızı okuyarak sizi buldum , bir kac doktorada sordum fiyatlari saglikta onemli olan doktorun tecrubesinir biliyorum ama 20-30 bin tl de az para değil size de danışmak istedim hep ideal bir vucut istiyorum hem de ekonomik düzeyini düşünüyorum yardımcı olursanız fikir verirseniz çok minnet duyarim iyi calismalar

 12. Emel dedi ki:

  Merhaba Dr. Dogan

  Kusura bakmayin, malesef türkcem çok iyi degil ama kendimi anlatmaya kadar insallah yeter…

  Anladima göre siz Türkiyenin en iyi Doktorlarindan sayiliyorsunuz ve ben en iyi doktoru ariyorum.

  Ben 40 yasinda bir cocuk annesiyim ve Isvicre’de yasiyorum. 15 sene evvel Silikon taktirdim. Malesef ameliyat’tan pek mutlu kalmadim ama simdiye kadar fazla zorluk’ta cekmedim. Yalniz gögüs uclarim amelyattan sonra hem büyük kaldi hemde agirlik’tan sarkmaya basladi ve o beni cok mutsuz ediyor. Gecen sene MRI yaptirdim ve bana doktorlar söyle anlati: Silikonlar dogru takilmamis, yani gögüs duvarina (kusura bakmayin, öyle deniliyor’mu?) yapışıcağına asaga sarkiyorlar’mis. Isvicre’de ben güvenebileceğim bir Doktor bulamadim ve Türkiye ameliyatları cok meşhur olduğu icin, size danisiyorum.

  Simdi hem yeni silikon taktirmak ve gögüslerimi diklestirmek gerekiyor (my bra size is 34D resp. 80D in Europe). Bu arada liposuction ayni amelyatta yapilabilirmi? Yoksa gögüs ameliyati kendi basina büyük bir amalyat mi acaba? Siz ikisini tavsiye edermisiniz ?

  Dis ülkeden gelenler icin nasil bir « procedure » yapiyorsunuz? Yani hic görmeden nasil kontakt’da kalabiliriz acaba? Benim malesef Istanbul’da ailem yok, hotelde kalmam gerekiyorum. Kac gün gerekir kontrol, ameliyat ve ameliyattan sonra kontrol icin ?

 13. Fatos dedi ki:

  Merhaba gulduren liposaction yapiyormusunuz acaba?

 14. Shirin dedi ki:

  Öipusction fiyatlari nedir neden bilgi yazmior kisoye göre degisiormu ve bi kav birsy yaptirnmi paket halnfa uygun fiyatlar sunuyormusnuz

 15. EBRU dedi ki:

  merhabalar…ben ebru uzunca bi suredir yag aldırma yontemini arastırıyorum ve sizin uzmanlıgına guvenerek size basvurdum oncelikle ben yasımın kucuk olmasına ragmen 2 cocuk annesiyim ve kalca basen problemim var.. yaglanma sorunu resmen beni aynaya kusturdu guvenimi azaltı diyebilirim spor plates diyet herseyi denedim ama veremedim…. en son liposucionu yaptırmak istedim sizden bi fiyat aralıgı almak istiyorum umarım tahmin ettigim kadar ucuk bir rakam yokdur simididen tesekkurler hoscakalın…

 16. zafer dedi ki:

  MERHABA, BENDEBIRAZ ALDIĞIM KILOLARDAN BIRAZDA HORMONAL OLARAK GÖSÜMDE AŞIRI YAĞLANMA OLDU.LİPOSUCTION VEYA AMELIYAT ILE BU YAĞLARI ALDIRABILIRMIYIM, DAHA SONRADAN SPOR YAPTIĞIMDA HER HANGİ BİR PROBLEMLE KARŞILAŞIRMIYIM*VE YAKLAŞIK NE KADARA YAPTIRABILIRIM

 17. gülsüm dedi ki:

  basene kasım cözüm varmı.basenlerım cok az ama rahatsız oluyorum.fiyatı ne acaba?

 18. abdullah dedi ki:

  Mrb. Gobek ve gogus bolgemde yaglanmalar goruntusu kotu spor ile eritmede basaririz oldum daha kotu hale geldi. Yag aldirma yontemi nasil oluyor onunla ilgili bilgi almak istiyodum.

 19. cemal dedi ki:

  slm ben im sorunum kalçamın diğer erkeklerinkine oranla büyğk olması bu durum benbi çok rahatsız ediyor yağ aldırma veya başka bir yöntemle kalça küçültülmesi erkeklrde mümkünmüü askere gdeceğim lütfen yardımcı olun çok rahatsızlık duyuyorumm bir kaç uzmana sordum cvp alamadım inş siz yardımcı olursunuz tşkk

 20. saniye dedi ki:

  Teoman Bey ben basen bölgeme liposuction yaptırmayı düşünüyorum. Uzman tv aracılığıyla sizi yakından takip ediyorum.Evliyim ve 2 çocuğum var. 60 kiloyum ,kalça çevrem 103 cm,baldır ölçüm 57 cm, bel çevrem 67 cm ,boyum 1.60 . buna istinaden basenlerimden yağ aldırmam için ne kadar ücret ödemem gerekir. bu soruma cevap vererek bana yardımcı olursanız çok sevinirim.başarılarınızın devamını diler ve çok teşekkür ederim.

 21. dondu dedi ki:

  BASEN BÖLGESİ İÇİN YAĞ ALDIRMA KONUSUNDA FİYATLARINIZI ÖĞRENEBİLİRMİYİM

 22. secil dedi ki:

  uzakta olduğumdan hastane de kalma sürem kaç gündür?amelyattan çok korkuyorum sizce yaptırabilirmiyim acı oluyomu? aldırdıktan sonra geriye almak tekrar yağlanma söz konusumu? yaklaşık ücreti hakkında bilgi alabilirmiyim?şimdiden teşekkürler.çok istiyorum,aynı zamanda çok korkuyorum kararsızım hemen cevbınızı bekliyorum.

 23. cuneyt dedi ki:

  öncelikle iyi çalışmalar ben yağ aldırma operasyonu hakkında bilgi almak istiyorum acaba sağlık açısından zararı varmıdır, ameliyaT KAÇ SAAT SÜRER AMELİYATTAN SONRA NE KADAR YATARIZ. GELECEKTE BİR SIKINTI YARATIRMI SADECE GÖBEK BÖLGESİNDEN ALDIRIR İSEK ACABA BİLGİ VERİRMİSİNİZ VE ÜCRETİ NEDİR BİZE MALİYETİ. İYİ ÇALIŞMALAR

 24. emel dedi ki:

  lipo ertelrsem hem siz rahat çalşmş olursnz hem ben maddi açıdan zorlanmmş olurum bi kaç dktra gtmştm ama siz samimi ve güven verdnz sze güvndm bu yzden szi terch etmştm umarım bana ertelmden dolayı kızmamşsnzdr szi zor durumda brakmamşmdr umarm.başka hastanede olursam lipo meme ve karın ne kadr olur bunu öğrnblrmym birde lipo çıkartrsak sadce meme ve karın ne kadr olur cvbnzı beklcm

 25. gamze dedi ki:

  Teoman Bey merhaba, Ben labioplast hakkında bilgi almak istiyorum, bu ameliyatı kafama taktım yaptıracagım ama korkularım var ameliyattan sonra olması gerekenden farklı bir şekil almasından korkuyorum, yabancı ınternet sıtelerınde resımlere baktım, resimler tuhafıma gitti.. Bu konu hakkında acıl bilgi beklıyorum cevabınız için şimdiden teşekkür eder, İyi akşamlar diilerim.

 26. irving dedi ki:

  Merhaba, Bel bölgesinde ki yağları aldırmanın tahmini ücreti ne civarlardadır? Teşekkürler

 27. meltem dedi ki:

  merhaba ben size lıposutıon yapılarak bacak carpıklığı düzeliyormu ve olursa ücreti ne kadar iyi çalışmalar

 28. Cigdem dedi ki:

  Hocam nasilsiniz ben basenlerim den ve göbek kısmında ama göbek çok az, liposuction istiyorum aslında öyle aşırı deil,boyum 160,64 kiloyum,basenlerimde 111 cm ama üst bedenim ince onun için orantısız duruyo nekadar zayıflarsamda bişey degismiyo en fazla birkaç cm,peki fiyatlarınız nedir

 29. sevcan dedi ki:

  Doktor bey,iyi aksamlar
  Nette liposuction ameliyatlarini arastiriken isminizi tesaduf eseri gordum.basenlerim ve bacaklarimdaki yag fazlaliklari sebebiyle ameliyat olmak istiyorum.lipödem gibi fazla ve gitmek bilmeyen yaglarim var.operasyonun fiyat araligini ogrenebilirmiyim?

 30. Safiye dedi ki:

  Merhaba ben lipo yaptırmak istiyorum sizin hastane özel mi yoksa devletmi sizden bi kaç bilgi almak istiyorum çunku yurtdişindan gelcem ocakta yuzunden burdan yazmak zorundayim cevap verirseniz sevinirim

 31. Ayca dedi ki:

  teoman abi ben izmir tireden yazıyorum ben 42 yaşındayım ama kilo veremiyorum bazı arkadaşlar benimle dalga geçiyorlar zamanı gelince bile eşimde geçiyor eyer karın ve göbek yağlarımı aldırsam ssk karşılıyormu sizin haberiniz vardır rica etsem beni yardımcı olurmusunuz şimdiden yeniyılınız kutlu olsun teoman abi not ama fotoraftaki senmisin dersen hayır ben değilim kızımselamlar

 32. aynur dedi ki:

  Resimde bir kırmızı çizgi ile belirtmek istedim şikayetçi olduğum yönleri…. Özellikle ucu ve eğriligi…

 33. sevim dedi ki:

  Bu sabah çekilmiş bir foto galiba dudaklarıma da biraz dolgu yapılırsa başka bir görünüm kazandırır…. Kısacası sizden haber bekliyorum Teoman bey… Gerçekten yardımınıza ihtiyacım var.

 34. nevin dedi ki:

  Resimdede gördüğünüz gibi sol gözümde hala kan var ameliyattan dolayı… Yanlız siz instagram de…. Şişlik morluk felan olmuyor diye belirliyorsunuz ama inanın benimkisi feci gözüküyordu… Af edersiniz ama yüzüm uzaylılar gibiydi resmen… O resimlerine sizle paylaşmak istiyorum…

 35. hayriye dedi ki:

  Ameliyattan bir hafta sonra çekilmiş fotoğraf… Gördüğünüz gibi o zaman yine iyi görünüyordu sonuç fakat şişliği felan gidince aradan bir buçuk yıl geçti asıl sonuç berbat… Inanın çok üzülüyorum ? bana yardımcı olabilirmisiniz Teoman bey

 36. büşra dedi ki:

  Benim size yazmamın nedeni.. Ben yıllardır burnumdan yani görünümünden rahatsızım.
  Benim burnumda eğrilik var, fakat ben 2014 yaz da bir burun ameliyatı oldum estetik tabiki. Burnumun düzelmesi ve düşüklüğün kalkması ümidi ile. Fakat bana bunların ameliyatla duzeltebilecegini söz veren doktor ne yazıkki beni çok yanıltı. Burnumun ucu daha bir sis duruyor yani topak gibi. Şimdi tekrar o cerrah ile görüşüp te tekrar dan onun cliniginde açıkçası ameliyat geçirmek istemiyorum.

 37. neslihan dedi ki:

  Merhabalar Teoman bey. Sizi instagram den buldum ve takip etmekteyim. Ben 2014 yaz ayında burun estetik ameliyatı geçirdim fakat sonuçtan hiç memnun değilim mümkünse size ait bir mail adresinizi verirmisiniz ordan size daha detaylı ve resimleriyle yazmak istiyorum saygılarımla

 38. elvan dedi ki:

  Selamunaleyküm hocam harika burun yapıyosunuz acaba fiyatları nasıldır bilgi verebilirmisinz lütfen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir