İnstagram Sayfası

Meme küçültme ameliyatı

Meme Küçültme Ameliyatı (Reduction Mammaplasty) estetik göğüs ameliyatları içerisinde temelde göğüs dikleştirme ameliyatlarına çok yakın bir ameliyattır. Meme küçültme ameliyatının (reduction mammaplasty) tek farkı bu ameliyatta meme dikleştirilirken memenin içerisindeki bezlerden ve yağlardan bir kısmı ve bir miktar deri de alınarak yapılması. Böylece meme hem küçülür hem de şekli düzeltilir.

GÖĞÜS ESTETİĞİ VE MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI

Meme dikleştirme ameliyatında söylediklerimi meme küçültme ameliyatını (reduction mammaplasty) anlatırken de aralarda tekrar edeceğim. Aynada göğüslerinize bakın. Eğer meme uçlarınız meme katlantı çizginizin üzerindeyse her şey yolunda demektir. Eğer bu çizgi seviyesine inmişse hafif, bu çizginin altında ise ileri derecede meme sarkıklığınız var denebilir. Özellikle tam aşağı bakan meme uçları durumun ağırlığını gösterir.

Aşırı büyük göğüslerin sebep olduğu bazı sağlık problemleri de var. Örneğin bu insanların hemen hepsinde ciddi bel ağrıları ve omurga problemleri görülür. 4–5 kg ağırlığında bir yükü boynunuza asın ve bu yükle bir kaç dakika ayakta durun neden olduğunu anlayacaksınız.

Büyük göğüslerin altında genellikle pişikler oluşur. Hatta bu pişikler bazen açık yaralara dönüşebilir. Aşırı büyük göğüslerin neden olduğu psikolojik sorunlarda hep göz ardı ediliyor. Özellikle ergenlikte aşırı büyüme gösteren göğüsler (gigantomastia) hastalarda uyum sorunları doğurabilir.

GÖĞÜSLER NEDEN SARKAR ?

Bunun birçok nedeni olabilir. Yaşlanmaya bağlı hormonsal nedenler ile meme dokusunda azalma olur. Bu da memenin içinin boşalmasına ve sarkmasına neden olur. Emziren annelerin göğüsleri de sarkmaya daha mehilli olur. Mememler süt dolu olunca büyürler, emzirmeyle boşalırlar. Bu defalarca tekrarlanınca memeler doğal olarak sarkar. Ayrıca yerçekimi memeleri aşağı doğru çekerek sarkmalarına sebep olur. Bazı durumlarda ise sarkıklık çok erken yaşlarda başlar ve tamamen memeyi taşıyan bağların doğuştan zayıf olmasından kaynaklanır.

AMELİYATSIZ ÇÖZÜMLER OLABİLİR Mİ ?

Maalesef. Sarkmış göğüsleri toparlayacak bilinen bir yöntem henüz yok. Memelerin göğüs kaslarının zayıf olmasından sarktığını ve spor ile dikleşeceklerini düşünmeyin. Anatomik olarak göğüs kasının ve meme sarkmasının bir alakası yok. Spor ile vücudunuzda bir çok iyileşme sağlayabilirsiniz ama meme dikleştirmek bunlardan biri değil.

AMELİYAT: KESİKLER VE İZLER:

Meme dikleştirme ameliyatı aslında iyi yapılırsa çok iyi sonuç veren bir operasyon. Memeye yeniden şekil vermek, sarkıklığı tamamen gidermek, aynı anda da memeyi büyültmek ya da küçültmek mümkündür.

Ama bütün bunların bedeli memede bırakılan izler oluyor. Henüz iz bırakmadan meme dikleştirebilecek bir ameliyat tekniği bilinmiyor.

Kullanılan teknikler meme ucunun deri ile birleştiği bütün çevresi boyunca ve meme altına doğru uzanan bir iz bırakıyorlar. Bu iz klasik tekniklerde meme altında da devam ediyor ve alttaki katlantı çizgisinde devam ediyor. Daha yeni tekniklerde bu alt iz yapılmıyor.

Genellikle meme ne kadar sarkıksa bırakılan izlerin o kadar uzun olacağını kabul edebiliriz.

GÖĞÜS DİKLEŞTİRME ve GÖĞÜS BÜYÜLTME AMELİYATLARI ARASINDA NE FARK VAR ?

Temelde tek fark birinde meme dokusunun alınarak memenin küçültülmesi diğerinde sadece sarkıklığın giderilmesidir. Teknik olarak her iki ameliyat birbirine çok yakın.

KİMLER BU AMELİYATI OLMALI:

Aslında yapılan ameliyat bir estetik problemin (sarkıklık) bir diğerine (iz) dönüştürülmesi olarak görülebilir. Dolayısı ile bu ameliyat herkes için uygun olmayabilir. Eğer göğüslerinizdeki sarkıklık orta derecede ise, eğer izlerden ciddi şekilde rahatsız olacağınızı düşünüyorsanız bu ameliyatı olmayın. Ama ciddi derecede sarkık göğüsleriniz varsa ve hiç bir şey bundan daha kötü olamaz diyorsanız bu ameliyat size uygundur. Ameliyat sonunda dimdik ve şekilli, istediğiniz boyda göğüsleriniz olacaktır.

İzlerden ne kadar rahatsız olunacağı da çok kişisel bir konudur. Benim gözlemim gerçekten sarkık göğüslü hastalarım bu izleri benim beklediğim kadar dert etmiyorlar. Ben bu ameliyatı çok seçerek yaptığım için bu güne kadar da izlerimden çok mutsuzum diyen hastam olmadı. Ama bu ameliyatın diğer ameliyatlara göre daha fazla iz bıraktığını ve bu izlerin ne derece belirgin olacağının biraz da hastanın iyileşme faktörleri ile ilgili olacağını unutmamak gerekiyor.

DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR:

Büyük göğüsler daha fazla süt verir. Böyle bir ilişki kurmak doğru değildir. Süt üretimi hormonsal etkilere bağlıdır ve A cup bir anne ikiz bebeklerini rahatlıkla emzirebilirken, D cup bir annenin hiç sütü gelmeyebilir.

Büyük göğüslerde meme bezi fazla olduğu için kanser ihtimalide artar. Bu da doğru değildir. Memesi olan her canlı meme kanseri olabilir. İhtimal daha çok aile hikâyesi, hamilelikler, ilaç kullanımı gibi faktörlere bağlıdır.

SIK SORULAN SORULAR:

Bu ameliyattan sonra emzirebilir miyim?

Bu soruya kesin evet demek zor ama belli teknikler kullanılırsa büyük bir olasılıkla normal bir şekilde emzirebilirsiniz. Emzirme için önemli olan meme ucunun, süt kanallarının ve süt bezlerinin ameliyat sırasında hiç ellenmemiş olmasıdır. Yani meme ucunu zeminden kaldırıp yukarı taşırsanız (böyle teknikler var örneğin) emzirememe ihtimaliniz yüksek olacaktır. Ama “central pedicule” olarak bilinen teknik kullanılırsa meme ucu, kanallar ve bezler tek bir parça olarak tutulur ve emzirmenizde bir sorun çıkmaz.

İzsiz meme küçültmek mümkün mü?

Genellikle hayır. Çok nadir durumda sorun sadece büyüklükte ise ve memeler hiç sarkmamışsa liposuction ile memeler biraz küçültülebilir. Ama bu küçülme hem çok sınırlı olur hem de göğüslerin bir miktar sarkmasına sebep olur.

İzler beni ne kadar rahatsız eder?

Eğer sırt ağrılarından şikayet edecek kadar iri göğüsleriniz varsa bu izleri kabul edilir bulma hatta sonuçtan çok memnun olma ihtimaliniz çok yüksektir. Ama sadece küçük göğüsleri beğendiğiniz için şekli ve büyüklüğü sizi rahatsız etmeyen göğüslerinize bu ameliyatı yaptırmayın.

KOMPLİKASYONLAR VE ÇIKABİLECEK SORUNLAR:

Bu ameliyat sonrasında karşılaşabileceğiniz sorunlar meme dikleştirme ameliyatındakilere çok yakın ve riskler nispeten biraz daha fazla. Bunların başında, her ameliyatta olduğu gibi kanama ve enfeksiyon var.

Bu tür ameliyatlarda ciddi bir kanama olması olasılığı neredeyse yok. Kanama memenin bir kenarında kan birikmesi yani “hematom” şeklinde olabilir. Doktorunuz sizi yeniden ameliyathaneye alarak bu birikmeyi temizlemek ve kanamayı, eğer devam ediyorsa, durdurmak isteyebilir..

Aynı şekilde ameliyattan sonra beşinci gün civarında tek taraflı bir şişlik enfeksiyon habercisi olabilir. Yine çözüm enfeksiyonun temizlenmesi ve tabii antibiyotik tedavisi olacaktır.

Cilt kaybı, yine nadir olmasına rağmen görülebilecek komplikasyonlar arasındadır. Genellikle ameliyattan sonra sigara içen hastalarda gözükür. Özellikle çok büyük memelerin küçültüldüğü ameliyatlarda bu risk daha artar. Deri siyah renkli sert bir şekil alır ve uzun süre pansuman yapılması gerekebilir. Bu süreyi kısaltmanın bir yolu da küçük bir müdahale ile ölü cildin temizlenmesidir. Aynı deri problemi göğüs ucunda da görülebilir. Bir müddet pansuman sonucunda bu tür problemler genellikle tahminlerin ötesinde iyi iyileşirler. Sakın bir şey olmaz diye sigaraya başlamayın. Ameliyattan sonraki ilk iki haftanın kritik olduğunu unutmayın.

Yara iyileşme problemleri genellikle ameliyatta kullanılan kalın dikişlerden kaynaklanır. Genellikle bir kaç günlük pansumandan sonra iyileşirler.

Estetik sorunlar: Asimetri bu ameliyattan sonra karşılaşılabilecek sorunlar arasında. Ciddi asimetrilerde bir rötuş ameliyatı gerekebilir. Bu ameliyatın sonucunda meme şeklinizi hiç beğenmeme olasılığınız da tabi her zaman var. Bu durumda da bir ikinci ameliyat şansınız var. Genellikle asimetrileri düzeltmek kolay oluyor. En zor düzelen deformiteler meme ucunun gereğinden fazla yukarıya kaldırıldığı durumlardır. Göğüsleri cerrahi olarak kaldırmak kolayken sarkmalarını sağlamak çok daha zor olmaktadır.

İPUÇLARI:

• Ameliyat öncesi mutlaka bir kontrol mamogramı çektirin ve saklayın.

• Aynanın karşısına geçin ve göğüslerinizin ne kadar sarktığına karar verin. Eğer meme ucunuz meme altınızdaki katlantı çizgisinin altına inmişse ameliyat için iyi bir adaysınız demektir.

• Bu ameliyat ile memelere mükemmele yakın şekil verilebilir ama memede izler kalması kaçınılmazdır.

• Göğüsler ne kadar sarkıksa kalacak olan ameliyat izi de o kadar çok olacaktır.

AMELİYAT ÖNCESİ VE SONRASI SİZİ NELER BEKLER:

Bu büyüklük ve zorluk olarak orta sıralarda bir ameliyat. Ağrılı bir ameliyat değil. Genellikle hastalar aynı gün taburcu olabiliyorlar ve 3–4 gün sonra işlerine dönebiliyorlar.

İlk gece nispeten sıkıntılı geçebilir. Genellikle ağızdan alınacak basit bir ağrı kesici yeterli olur. Bu ameliyat ciddi morarmanın ve şişliklerin beklenmediği bir girişimdir.

Çalışıyorsanız bu ameliyat için bir haftanızı ayırmak en doğrusu olacaktır. Bir haftanın sonunda neredeyse normale dönmüş olursunuz.

AMELİYATIN KARNESİ:

Anestezi şekli: Genel.

Ameliyat nerede yapılmalı: Bir hastanede ve ameliyathanede.

Ameliyat süresi: 2 saat.

Hastanede yatış süresi: Aynı gün taburcu olunabilir.

Ameliyat sonrası ağrı – sıkıntı: Bir kaç gün hafif bir sızlama olabilir. Özellikle ilk bir kaç gün kol hareketlerinde hafif ağrı olur. Genellikle ağızdan alınan basit ağrı kesiciler yeterli olur.

Şişme, morarma: 5-10 gün arasında, orta derecede.

Dren: Düşük bir ihtimalle drenler kullanmak gerekir. Drenler ertesi gün alınır.

Pansuman: 3-4 günde tamamen çıkarılıyor.

Sütyen: 4 hafta yumuşak sprocu sütyeni kullanmak gerekiyor.

Dikişler: Genellikle her memede sadece bir tek alınacak dikiş oluyor ve bu dikiş 10. gün civarında alınıyor.

Ne zaman işe dönülebilir: 3-7 gün.

Araba kullanmak: 3-4 dört gün sonra, özellikle kol hareketlerindekiş hassasiyet azaldığında araba kullanılabilir.

Günlük hayata dönüş: Ameliyattan sonraki bir kaç gün kol hareketlerinde hafif ağrı olur. Bu memenin üzerinde bulunduğu göğüs kaslarının hareketleri ile oluşan ağrıdır. İlk bir kaç hafta ağırlık kaldıramaz, eğer küçük çocuğunuz yada bebeğiniz varsa onları kucağınıza ancak otururken alabilirsiniz.

Spor: 2 hafta sonra uzun yürüyüşler, 3-4 hafta sonra koşuya başlanabilir. Kolların kullanıldığı fitness, tenis gibi sporlara 4-5 hafta sonra başlanabilir.

Son şekil: İzlerin iyileştiğini farz ettiğimiz altıncı ay civarında.

 

#

“Meme küçültme ameliyatı” için 27 cevap

 1. zeliha dedi ki:

  Merhaba ben meme küçültme ameliyatı olmak istiyorum fakat endişelerim var 2-3 yıl kadar önce kardeşimde bu ameliyatı oldu ve bir sürü iz kaldı bir meme ucu oluşmadı doktoru da ünlü bir doktordu bu yüzden endişelerim var ama karar verirsem bana maliyeti ne olur ve maximum kaç günde çalışmaya başlayabilirim. bilgilendirirseniz sevinirim.iyi günler.

 2. yılmaz dedi ki:

  meme küçültme operasyonu ile ilgili bilgi almak istiyorum .teşekkür ederim

 3. sedef dedi ki:

  Sitenizi inceledim. Sizde karar kılmıştım fakat ameliyat fiyatı çok yüksek geldi bana. Bir yıl öncede sormuştum 8 10 bindi sanki. Fiyatta değişiklik yapamıyor musunuz.

 4. Merve dedi ki:

  Merhaba teoman bey. 25 yaşındayım bekarım. Göğüs ölçüm 85C. Sırt ağrısı yaptığı için ameliyatı düşünüyorum. İstanbulda yaşamadığım için buradan bilgi almak istiyorum. Bu ameliyatı olsam ilerde emzirme problemi yaşarmıyım ve ameliyatın maliyeti toplam ne kadar olur. Şimdiden teşekkür ederim

 5. Cemre dedi ki:

  teoman bey merhaba size instagramdan da yazdım ama bana dönmediniz. 18 yaşında bir kızım ve göğüslerim 95 beden bu bende hem boyun agrısı hem de kamburluk ortaya çıkardı. dış görünüşümden de memnun değilim… aydından geleceğim ve fiyat bilgisi almak istiyorum bana yardımcı olur musunuz

 6. Sibel dedi ki:

  Merhaba ben sizden gögüs kücültmede ve liposaktionda sizden bilgi ve fiyat almak istiyorum mümkünmü acaba

 7. sezgin dedi ki:

  İyi gunler, 25 yasındayım göğüs küçülttürme veya dikleştirmeyi düşünüyorum sizin uygun gördüğünüz şekilde bunun icin fiyat bilgisi alabilir miyim asagi yukarı? Şimdiden tesekkur ederim tekrardan iyi gunler.

 8. serap dedi ki:

  göğüs küçültme ameliyatı sonrası İstanbulda ne kadar süre kalmalıyım, ameliyattan ne kadar süre sonra ve ne sıklıkta doktor kontrolüm olacak? uçak yolculuğunun bir zararı olur mu? ve ortalama fiyatı ne kadardır bu ameliyatın? teşekkürler

 9. aynur dedi ki:

  kızım 18 yaşında göğüsleri bedenine göre fazla büyük ve sırt ağrısı yapıyor.ne yapmalıyız bilgilendirin. ameliyat ücreti ne kadar ortalama bişey yazarsanız bilgi için sevinirim

 10. ibrahim dedi ki:

  iyi günler nişanlımın göğüsleri henüz 22 yasında olmasına ragmen çok büyük ve ciddi anlamda sıkıntı veriyor ancak ameliyat sonrası hissizlik ihtimali bizi çok endişelendiriyor şehir olarak size uzak oldugum için buradan en azından bir ön bilgi almak istedimhissizlik ihtimali nedir ve bu ameliyatın ortalama fiyatı nedir ciddi bir ameliyat olacagı için öyle gelişi güzel bir yerede yaptırmak istemiyoruz açıkcası

 11. HATİCE dedi ki:

  Merhaba Teoman Bey. Ben 20 yaşında olmama rağmen göğüslerim çok büyük buna bağlı sırt ağrım rahatsız edici derecede. Bunun yanı sıra ara ara olan kızarıklıklar dayanılmaz bir acı veriyor. En önemlisi de psikolojik durum. İstediğim hiç bir şeyi giyemiyorum ve her alışverişe çıktığımda utanıyorum. Araştırmalarıma göre maliyeti biraz fazla. Ben buradaki devlet hastanesine gittiğim de1500 civarı olursun dediler. Fakat heyet raporu ile de olunabilen bir ameliyatmış. Buradaki doktoruma bunu söylediğimde biz o riski almıyoruz demişti. Ve bütün hayallerim yıkıldı. Şimdi ben ne yapmalıyım ? Heyet raporu ile olunabiliyor mu ? Bana yardımcı olur musunuz ?

 12. Eda dedi ki:

  Merhaba Teoman Bey,öncelikle 24 yaşındayım ve göğüs küçültme operasyonu geçirmek istiyorum ve bu yönde araştırmalar yapıyorum sanırım sigorta karşılamıyor maliyeti hakkında bilgi verebilir misiniz ben 85 d ölçülerinde giyiyorum sırt ağrılarım çok fazla ve dik durmakta zorlanıyorum ameliyatı hangi mevsimde olmak daha sağlıklıdır şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar…

 13. zeynep dedi ki:

  benim göğüslerim fazla büyük ve bu durum benim psikolojimi çok fazla bozuyor. Yaşımı olduğundan cok daha büyük gösteriyor. Uzun dönem göğüs küçültme ameliyatlarını araştırıyorum.. Fiyatları hakkında bilgi istiyorum

 14. selin dedi ki:

  Merhaba, Göğüslerim olması gerekenden çok çok daha küçük.Bu durum beni çok rahatsız ediyor öyleki günlük yaşamımı hatta iç çamaşır seçimimi bile yapmaktta zorlanıyorum. Bu işlemi de en güvenilir yerde yapmak istiyorum, arkadaşımın tavsiyesi üzerine sizi araştırdım. Eğer mümkünatı var ise bu işlemin ücretini öğrenebilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.

 15. seval dedi ki:

  merhaba 25 yasında 1 cocuk annesıyım Dogum srasında Gögüslerimde catlaklar olustu ama sarkma yoktu büyüktü 6 Ay once 58 kg dan 45e düstum 95 beden olan goguslerım bi anda degıstı bı kac doktora gıttım kimi gogus kucultme kımı protez kımıde sılıkon yeterlı olr dedı aklım cok karıstwı her gıttıgım doktorun farklı bı tavsıyesı var amelıyt olmak ıstıyorum ama kararsız doktorlarla olacak iş deıl malesf yardımcı olursanız sevınırım

 16. feyza dedi ki:

  dr bey mrb ben 25 yaşındaym,evliyim göğsüm sarkık aslında vermem gereken bi 10 kilom var zayıflayınca bu düzelirmi bilmiyorum,sırtımda ve boynumda bu yuzden oldunu düşündüğüm ağrılar oluyo,fakat henüz ocuğum yok bu yuzden emzirmemde bi sorun olurmu merak ediyorum ayrıca fiyatlar konusundada bilgilendirirseniz size çooooookkk tesekkür ederimmm 🙁 umarım geri dönersiniz..

 17. sinem dedi ki:

  mrb benim belimde agrılar var ve dr lar meme küçültme amaliyatı olmamı söylediler fakat hem korkuyorum hemde madden kaçparadır nasıldır bilgi verirseniz çok sevinirim şimdiden tşk ederim

 18. billur dedi ki:

  merhaba bundan 3 ay öncesine kadar kilom 87 ve göğüs ölçümde 90 bedendi.fakat son 3 ayda kilom diyetle 69 a düştü boyum 1.64 cm.son 1 yıldır omuzlarımda ve boynumda sürekli ağrı var .özellikle kilo verince bu ağrılar daha da arttı.göğüslerim büyük ve gittiğim doktorlardan aldığım bilgiye göre ağrının en çok nedeni bu.öncelikle bu nedenle daha sonrada estetik nedenlerle küçültmek istiyorum.Fakat özel sağlık sigortam bu operasyonu karşılar mı bilmiyorum.Ak sigortadan özel sağlık sigortam var.Eğer bu konuda bilginiz varsa yardımlarınızı rica ederim.omuzlarımın ağrısı artık beni zorluyor buna bir qan önce çözüm bulmak istiyorum.teşekkürler

 19. selma dedi ki:

  göğüs güçültme ameliyatı için ücretlendirme nasıl olur.?

 20. necla dedi ki:

  Merhabalar,
  Göğüslerimi küçültmek ve dikleştirmek istiyorum. Çok büyük olmaktan ziyade , sarkık olması daha önde olan bir problem gibi.
  Bu konu ile ilgili birkaç sorum olacak.
  1. daha çok bu ameliyatın hangi mevsimde olmasını önerirsiniz? Isı farklılıkları açısından.
  2. ameliyatı hangi hastanelerde yapmayı tercih ediyorsunuz?
  3. daha önce 3 kere narkoz aldım, bir burun estetiği. Deviasyon ve ses tellerimden nodül aldırdım. Bu artık narkoza reaksiyon vermeyeceğim anlamına gelir mi? Yoksa o risk her zaman var mıdır?
  4. son olarak bu operasyonun maliyeti nedir ?

 21. gamze dedi ki:

  ben 3 yıllık evliyim.çocugum olmuyor bunun için tüp bebk tedavisi görüyorum.gögüslerim büyük ve bundan hem görünüş hemde sırt ve boyun agrılarındn dolayı rahatsızım.çocugum yok meme küçültme ameliyatı yaptırabilirmiyim.bunun ileride emzirmeye olumsuz etkisi olurmu? bu ameliyatın maliyeti nedir. teşşekür edeirm

 22. sultan dedi ki:

  Dr. Teoman Bey Merhaba! Sorunum Göğüs uclarımın büyük olması ergenlik çağımdan bu yana olağan bişey bu..o kadar spor yapmama ragmen gecmedi..ergenlik çağımda doktora gitmiştik fakat doktor normaldir bu çağda görülen bişey ve geçici olduğunu sölemişti.sitenizi tesadüfen gördüm ve sorma gereksiminde bulundum.Soğuk bi duş yaptıkdan sonra soğukdan dolayı uçlar küçülüyor hep öle durması gerekirken gene eski halini alıyor bunun bir adı varmıdır ve ilacı.. sorum cevapsız kalmazsa sevinirim.şimdiden ilginize teşekkür ediyorum saygılar

 23. emel dedi ki:

  internette meme küçültme ile epey bilgi aldım bu operasyonu yapmak istüyorum fiyat konusunda lütfen bilgi veriniz. ayrıca ameliyattan ne kadar sonra yüzme ve güneşlenme yapılabilir. gece hastanede yapmadan olurmu ? cevapınızı bekliyorum saygılar

 24. ayça dedi ki:

  Yillardir meme kucultme qmeliyati olmak istiyorum
  Maddi olanaklardan olamadim
  Sizin isminiz her int.sitelrrinde var met hediyorlar
  Peki hocam

 25. leyla dedi ki:

  Merhaba doktor bey
  Numaranizi internette arastirirken buldum
  Ben büyük gögüslerimden cok sikayetciyim dogumdan sonra zaten büyük olan gögüsler birde sarkti
  Bel ve boyun agrisi cekiorim ve en buyuk sorunumda ic camasiri bulamiorim
  80D-E kullaniorim
  Bana bi ön bilgi verirseniz ve fiyatinizi ögrenebilirmiyim
  Tskler

 26. Zerrin dedi ki:

  göğüslerim bir ilaç kullanımından sonra büyüdü ve bana sıkıntı veriyor kalbime baskı yapıyor siz yapıyormusunuz herkes göğüs kanseri olursun elletme diyor teşekkürler sizi takip ediyorum

 27. deniz dedi ki:

  teoman bey merhaba,

  -ben meme küçültme için araştırma aşamasındayım.
  -izin verirseniz merak ettiğim soruları sormak istiyorum.
  -benim için en önemli şey mememin ne kadar küçüleceği,yani ,göğüslerim 100 beden ve ben 80 olmasını istiyorum.
  -görüştüğüm doktorlar genelikle istediğin beden olmaz yakışanı yaparız diyor.bu bana hiç mantıklı gelmiyor.
  -diğer sorum da meme altı kesisi koltuk altına kadar gitmek zorunda mı.
  -şimdiden teşekkürler teoman bey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir