Sitemizde göreceğiniz tüm fotoğraflar hastane ortamında çekilmiştir. Dr. Teoman Doğan muayenehane ortamında estetik ameliyat gerçekleştirmemektedir.

Estetik ameliyatlar riskli mi ?


Evet. Hangi ameliyatı sorarsanız sorunun cevap evet olacak. Risksiz bir ameliyat olduğunu düşünmek çok yanlış olur. Her cerrahi işlemin mutlaka belli riskleri var ve bu riskleri ameliyat olmaya karar verdiğiniz zaman kabullenmiş oluyorsunuz. Genellikle akla ilk gelen ameliyat yapılan bölgede kan birikmesi (hematom) yada iltihaplanma gibi nisbeten sık görülen sorunlardır ama insanın aklına bile zor gelecek, hayal gücünüzü zorlayacak sorunlar bile yaşayabilirsiniz.

Örneğin ameliyatta size verilen basit bir ilaç sizde milyonda bir görülen bir allerjik reaksiyon yapabilir, uyanırken ameliyat masasından düşebilir ya da kullanılan cerrahi bir aletten sizi elektrik çarpabilir. Biraz abartıyorum ama inanın hepsi tıp literatürüne geçmiş olaylar. Bu uçağa binmeye benziyor, uçak yolculuğunun son derece güvenli olduğu söylenir ama uçaklar zaman zaman düşerler. Kimse de uçak düşünce çok şaşırmaz.

Kısaca ameliyat olmak biraz ateşle oynamak gibi, siz de, ben de ateşle oynuyoruz. Benim tek yapabileceğim elimden gelenin en iyisini yapmak ve sizi elimden geldiği kadar bilgilendirmek.