Sitemizde göreceğiniz tüm fotoğraflar hastane ortamında çekilmiştir. Dr. Teoman Doğan muayenehane ortamında estetik ameliyat gerçekleştirmemektedir.

Londrada Botox ve Dolgu Toplantısı


Nisan ortasında Londrada 2 gün süren bir toplantı yapıldı ve hem dolgu maddeleri hem de botox un en son kullanım şekilleri tartışıldı. Bütün mesaisini sadece botox ve dolgular ile geçiren ve artık bizlerin çok iyi tanıdığı plastik cerrah ve dermaologlarla bütün yeni trendleri tartışma olanağı bulduk.

Çok kısaca en son trensdleri özetlemek istiyorum. Konu aslında giderek derinleşiyor ve yapılan işlem “botoxla alnı düzeltelim, ağız çevresine de biraz dolgu” yaklaşımının ötesine geçmiş durumda. Gerçi biz daha botox un yılan zehri olup olmadığını tartışıyoruz ve kendinden çok emin “ben botox a "karşıyım"cıların karşısında ezile büzüle bu ilacın nimetlerini anlatmaya çalışıyoruz ama benim en son gördüğüm o ki botox bundan sonraki 20 yılın en çok tüketilen ve en iyi sonuçlar alınan ilacı olacak.

Yenilikler şöyle:
1- Botox tek başına 10, dolgular 10 puan değerinde ise ikisi beraber ve doğru kullanıldıklarında 50 puan alıyorlar. Yani hemen her bölgede botox+dolgu en iyi çözümü veriyor.

2- Botox ağız çevresinde hiç bir ameliyat ile elde edilemeyecek kadar etkili olabiliyor. Bizlerde eski “ağız çevresinde botox sakıncalı” korkumuzdan kurtulduk.

3- Alın germe ameliyatı büyük oranda tarihe karıştı. Botox varken bu ameliyatın pek bir işlevi olamıyor. Üstelik ameliyatta düzeltilemeyen bir çok şeyi botox düzeltebiliyor.

4- Doğallık artık “olmazsa olmaz” bir kural. Zaten öyleydi diyeceksiniz ama artık bu bir mecburiyet haline geldi

5- Botox yüz germe gibi ameliyatların sahasına da uzanmaya başladı. Çok teknik bir ayrıntı olacak ama yüz germe ameliyatında bile bazen düzeltmek zorlandığımız bazı noktaların, özellikle çene altına doğru olan hafif sarkıklıkların botox ile düzeldiğini gördük.