Sitemizde göreceğiniz tüm fotoğraflar hastane ortamında çekilmiştir. Dr. Teoman Doğan muayenehane ortamında estetik ameliyat gerçekleştirmemektedir.
Botox Fiyatlarını Ne Belirliyor ?
Botox pahalı bir ilaç. Cam bir flakon içerisinde toz olarak ve donmuş bir şekilde satılıyor. Ecza deposu bu ilacı bize donmuş olarak getiriyor ve bizde derin dondurucuda saklıyoruz. Eğer ilaç çözülürse etkisi günler içerisinde azalmaya başlıyor. Bu konuda kesin bir bilgi yok ama muhtemelen bir ay bekletilen ilaç bütün etkisini yitiriyor.

İlaç verilmeden önce sulandırılıyor. Sulandırılan ilacı da tercihen hemen kullanmak lazımdır.

Ancak üretici firma bu ilacı sadece 100 ünitelik flakonlar olarak satıyor ve bir insanın ihtiyacı ilaç ne kadar bol kullanılırsa kullanılsın 60 üniteyi aşmıyor ve elinizde kalan miktarı da ne yapacağınızı önceden planlamak zorunda kalıyorsunuz. Eğer her gün botox yapıyorsanız çok sorun çıkmıyor ama haftada bir kere yaparsanız ya kalan ilacı çöpe atmak ya da etkisinin azalmasını göze alarak bekletmek zorundasınız.

İlacın ne kadar sulandırıldığı da çok önemlidir. Üretici firmanın söylediği oranlara uymayarak ilacı fazla sulandırırsanız etkisi azalıyor.

Benim size önerim en ucuza bu ilacı yapanlara rağbet etmemeniz. İlacın fiyatı o kadar yüksek ki ucuz botox ya Çin malıdır ya da verilen miktar azdır.

Size fikir vermek için şunu söyleyebilirim, 40/60 ünite arasında yapılan bir uygulamanın fiyatı 400 dolar civarında değilse en iyi ihtimalle doktorunuz hesap hatası yapmaktadır ve yakında ifles edecektir.

Az yapılan botox uygulamalarından sonra hem ilacın etkisi az olur ve kırışıklılar devam eder hem de etki süresi kısalır ve beklenen 3 – 6 aylık süre birkaç aya iner.