Sitemizde göreceğiniz tüm fotoğraflar hastane ortamında çekilmiştir. Dr. Teoman Doğan muayenehane ortamında estetik ameliyat gerçekleştirmemektedir.
Botox Hakkında En Sık Duyduğum Yanlışlar
1. Botox yılan zehridir. Botox bakteriden elde edilen sıradan denebilecek bir ilaç. Neredeyse bütün antibiyotikler aynı yöntem ile elde ediliyorlar ve hepsi bakterilerin kendilerini korumak için salgıladıkları maddeler. Yılanlar ile bir alakası yok.

2. Botox felç yapar. Felç ile bir kasın hareket yeteneğini sonsuza kadar kaybetmesini ifade ediyorsak yanlış. Botox verilen kaslar üç ile altı ay arasında sinirlerden uyarı alamaz ve hareketsiz kalır. Daha sonra hiçbir şey olmamış gibi eski hareketlerine devam ederler.

3. Botox ifadesiz bir yüz yapar. Botox büyük ölçüde alında uygulanıyor. Buradaki hareketsizlik te sadece kaşlarınızı çatmanıza engel olur ki bu sadece ifadenizi yumuşatır. Karakter rolleri oynayan bir aktör değilseniz ifadenizde ki bu değişiklik kimseyi rahatsız etmez. Sokakta gördüğünüz her ifadesiz insanın botoxlu olduğunu düşünmeyin. Böyle bir botox uygulaması yok. Bazı insanlar sadece somurtuktur.

4. Botox sadece güzellik amacıyla kullanılan kozmetik bir ilaçtır. Çok yanlış. Botox yıllarca felçli hastaların tedavisinde kullanıldı. Estetik amaçlar ile kullanılması çok yeni. Türkiye’de kullanılan ilaç miktarının hala %70’i gerçek hastalara kullanılıyor.

5. Botox bir dolgu maddesi gibi dudakları yüzü şişiriyor. Botox verilen bir bölge şişmez. Botox dolgu maddesi değil. Dolgu maddeleri ayrı bir gruba giriyorlar.

6. Botox doğal değil ve sağlığa zararlı. Bilinen hiçbir yan etkisi ve zararı yok. Aspirin ne kadar doğal değilse botoxta o kadar değil. Sigaranın ve içkinin ne kadar zararlı olduğunu düşünürseniz aralarında kıyaslanmayacak bir fark var.

7. Botox ile kaşlar şeytan gibi kalkıyor. Bu da tamamen ilacı veren kişiye bağlı. Botox kaşları kaldırabilir ama bu kontrollü bir şekilde olur.