Sitemizde göreceğiniz tüm fotoğraflar hastane ortamında çekilmiştir. Dr. Teoman Doğan muayenehane ortamında estetik ameliyat gerçekleştirmemektedir.
Revizyon Burun Ameliyatları
Dünyada estetik burun ameliyatlarından sonra tekrar bir müdahaleye lüzüm duyulması çok olağan karşılanıyor. Ama bu ikinci ameliyatın ne çapta bir olacağı çok önemli. En sık görülen sebep burun sırtında bir yerde bir fazlalığın hala ele geliyor olması. Bu genellikle 10 dakika süren bir ameliyatla düzeltilebilen bi sorun. Bir diğer sık görülen problem bir yerde görülebilen bir çöküklük olması. Bu da benzer şekilde küçük denebilecek bir ameliyatla düzeltilebiliyor.

Ama bir de bunların dışında gerçekte başarısız olmuş ciddi problemleri olan burun ameliyatları var ki bu apayrı bir konu. Kötü yapılmış bir ameliyattı nasıl anlayabileceğinizi başka bir başlıkta anlatmaya çalıştım. Burada daha çok böyle bir durumda ne yapılabileceğinden bahsetmek istiyorum.

Öncelikle sorunu ya da sorunları çok doğru belirlemek gerekiyor. Gerçekçi olun ve makul şeyler bekleyin. Tekrar yapılan ameliyatların başarı oranları daha düşük olacaktır ve yeni sorunlar açmamaları için gereksiz hiç bir şey yapmamak bence çok önemli. Özellikle burun cildi ince ise ya da ard arda yapılan ameliyatlar ile incelmişse bunuda tedavi etmek çok iyi oluyor.

İnsanlar genellikle böyle durumlarda burunlarındaki eğrilikleri çok ön planda tutuyorlar; Halbuki belli bir eğrilik en doğal ve ameliyatsız burunda bile kabul edilebilir bir problem. Bir kaç kez ameliyat olmuş bir burunda ameliyatın çapını küçük tutmak için böyle bir eğriliğin düzeltilmesinden vazgeçmek çok yerinde olabilir.

Bence en zor başa çıkılan sorun aşırı küçültülmüş ve cildi incelmiş burunlar. Genellikle bir yerden doku alarak bu eksikleri gidermek gerekiyor. ilk akla gelen yer burnun içerisindeki septum dediğimiz orta hat kıkırdağı. Bu kıkırdak yetmezse ya da daha önce alınmışsa kulak kıkırdakları da iyi bir alternatif. Çok nadir durumlarda kaburgalarda kıkırdak almak bile gerekebiliyor.