Sitemizde göreceğiniz tüm fotoğraflar hastane ortamında çekilmiştir. Dr. Teoman Doğan muayenehane ortamında estetik ameliyat gerçekleştirmemektedir.
Dikişsiz saç ekimi tekniği: FUE
FUE “Follicular Unit Extraction” kısaltılmışı. Türkçesi de "saç köklerinin teker teker alınarak ekilmesi".

Bu teknik klasik teknikten çok önemli bir farkı var çünkü saçlı deride kesi yapılmıyor ve dikiş atılmıyor. Saç kökleri teker teker alınıyor. Alınan kökler istenilen sayıda ve yönde tekrar ekilecekleri bölgede açılan yeni yuvalarına yerleştiriliyorlar.

Bu tekniğin en büyük avantajı kesi yapılmaması ve iyileşme döneminin kısalması ve ensede hiç bir iz bırakmaması. Teknik o kadar rahat uygulanabiliyor ki istenirse arka arkaya günlerce ekim yapılabilir.
İşlemin kötü tarafı ise teknik olarak çok zor olması ve ciddi beceri gerektirmesi. Aynı seansta klasik yönteme göre daha az sayıda kökün ekilebiliyor olması da önemli bir eksiklik. Ancak söylediğim gibi arka arkaya ekim istendiği zaman tekrarlanabilir. İşlemin maliyeti de klasik yönteme göre çok daha yüksek.

Dolayısı ile FUE daha çok ensesinde dahi yeterli saçı bulunmayan kişiler için uygun. İstendiği taktirde göğüs kılları dahi bu yöntemle alınıp ekilebiliyor.