Sitemizde göreceğiniz tüm fotoğraflar hastane ortamında çekilmiştir. Dr. Teoman Doğan muayenehane ortamında estetik ameliyat gerçekleştirmemektedir.

“Ben Estetik Ameliyattan Korkuyorum” Diyorsanız:


Size tavsiyem korkmaya devam edin. Bu bir ameliyat ve bir çok risk içeriyor, korkmanızdan daha doğal ve doğru bir şey olamaz. Önemli olan doğru şeylerden korkmak, hurafelerden, herkezin ağzına dolanan şehir efsanelerinden uzak durabilmek.

Ben bu tür bir ameliyat olacak olsam en çok işin ameliyat kısmından korkardım. Bir ameliyathaneye gireceğim ve bir çeşit anestezi alacağım, ilaçlar kullanılacak. Bunların hepsinin kendine göre az da olsa riskleri var. En basit ilaçlar bile, içlerindeki porspektüsleri okursanız akla hayale gelmeyecek riskler içeriyor. Bunları kullanırken pek düşünmeyiz, ama bu riskler az da olsa vardır. Anesteziyi ben uçağa binmeye benzetiyorum. Bir risk var, düşük ama sıfır değil.

Estetik olarak ta bu ameliyatlar riskler taşıyor. Herşey yolunda gitse bile bazı şeyleri %100 beğenmeyebilirsiniz. Belki yapılan işlemin eksik ya da fazla bulduğunuz yerleri olur ve 6 ay sonra bir rötuş gerekir. Bunlar gerçek riskler. Ameliyat kararı verirken göze almanız gereken riskler.

Diğer yanda da gerçek dışı bazı riskler var. Örneğin ”bir kere estetik yaptıran hayat boyu bağımlısı olur, meme prtezleri kanser yapıyormuş, botoks yılan zehiriymiş” gibi şeyleri çok sık duyuyorum. Bunlar belki bir şaka olabilir, ama gerçek değil.