Sitemizde göreceğiniz tüm fotoğraflar hastane ortamında çekilmiştir. Dr. Teoman Doğan muayenehane ortamında estetik ameliyat gerçekleştirmemektedir.

İkiz Gebelik Sonrası Karın Estetiği


İkiz gebelikten sonra karnınızın normal halde kalması neredeyse imkansız. Bu sizin suçunuz değil, eğer kilolarınızı da büyük oranda vermişseniz sizin yapabileceğiniz artık pek bir şey yok.

İkiz gebeliklerden sonra ortaya iki sorun çıkıyor. Birincisi karın cildi ileri derecede çatlıyor, gevşiyor ve sarkıyor. Bu karnın aşırı gerginliği ile kaçınılmaz, engellenemez bir deformasyon. ikinci sorunda karın kaslarında yaşanıyor. bu kaslar ve bütün karın ön duvarını oluşturan bağ dokusu dayanabileceklerinden çok daha büyük bir basınca karşı genişleyerek adapte olmaya çalıyor.

Doğumdan sonra karın duvarı tekrar toparlanmaya çalışıyor ama eski sıkılığına dönmesi neredeyse imkansız. Bu da sizi hala hamileymiş gibi gösteren, özellikle gazınız olduğunda devasa boyutlara ulaşabilen bir karın şişliği yaratıyor.

Söyleyebileceğim tek şey, moralinizi bozmayın, kendinizi suçlamayın. Bu aşamada yapabileceğiniz çok fazla bir şey de yok. Spor yapmak ve fazla kilolarınızı vermek çok önemli ama sizi eski halinize getirecek tek çözüm özel bir karın germe ameliyatıdır.

Bu ameliyat ile hem karın sarkıklığınızı düzeltmek hem de karın duvarınızı onarmak, sadece sarkık duran göbeğinizin altındaki cildi değil bütün karınınızı 360 derece, çepeçevre germek ve dümdüz yapmak mümkün. Bunun farklı bir teknik olduğunu, sıradan karın germe ameliyatlarının böyle bir sonuç vermediğini bilmelisiniz.