Sitemizde göreceğiniz tüm fotoğraflar hastane ortamında çekilmiştir. Dr. Teoman Doğan muayenehane ortamında estetik ameliyat gerçekleştirmemektedir.
Popo Estetiği Ameliyatları
Son günlerin en güncel "estetik" konusu bu oldu. Brezilya tarzı yüksek ve dışa bombeli ve tabii selülitsiz popolar hayalleri süslüyor.
Süslüyor ama galiba bu konuda biraz moralinizi bozmak zorundayım.
Bu bölge estetik cerrahinin en zor ulaşabildiği bölgelerden birisidir. Eğer poponuz da hiç bir iz kalmasın ama her şey mükemmel olsun istiyorsanız bu neredeyse imkânsız diyebilirim.
Gerçi şu anda uygulanan bir kaç değişik "dikişle popoyu asma" tekniği var. Ancak bu tekniklerin temel problemi kalıcı değiller. Genellikle 3–6 ay arasında bu "dikiş" gevşiyor ve etkisini kaybediyor. Zaten bu ilk aylarda ameliyat şişlikleri de olduğu için tam olarak ne olduğunu siz anlamadan ameliyatın etkisi ortadan kalkmış oluyor. Ben bu tür ameliyatları yapmamayı tercih ediyorum.

Popo bölgesine liposuction yapmakta bir diğer popüler yöntem. Ben bu konuda da çok dikkatli olmaya çalışıyorum. Özellikle en üst ve en alt (tam oturma yüzeyi) bölgelerden yağ alındığında ciddi sorunlar ortaya çıkabiliyor.

Bence en doğrusu şu iki yöntem ile yetinmek:
1- Birincisi eğer fazlalık varsa basenlere yani poponun yan - alt bölgelerine liposuction yapmak.
2- İkincisi poponun üst bölgelerine yağ enjeksiyonu yaparak dolgunluk sağlamak.

Gerçekten düşük bir poponuz olduğunu düşünüyorsanız bol bol spor yapın. Popo büyük oranda kaslardan oluşur ve spor yapmak bu bölgeyi ciddi şekilde güzel gösterir.