Sitemizde göreceğiniz tüm fotoğraflar hastane ortamında çekilmiştir. Dr. Teoman Doğan muayenehane ortamında estetik ameliyat gerçekleştirmemektedir.

Saç Hakkında Genel Bilgiler

Saç naklinin bireyin görünümünü değiştirerek kişinin psikolojik fonksiyonlarını da düzelttiğini belirlenmiştir.

Uzman doktor tarafından saçlarınızın dökülme nedeni tespit edilip, en uygun tedavi yöntemi size sunulacaktır en uygun yöntemle saç ekimi gerçekleşecektir.

Aynı zamanda saçta incelme, kırılma ve saç bakımı, saç tellerinde zayıflama gibi problemleriniz için öneriler alacaksınız. Gerçekleştireceğiniz saç ekimi sayesinde ömür boyu taşıyacağınız doğal saçların sahibi olacaksınız

Saç nasıl ve neden dökülür?
Sağlıklı bir insanda ortalama 100.000 -150.000 saç teli vardır. Bir saç telinin ortalama ömrü en fazla 7 yıldır. Saç teli ömrünü tamamladıktan sonra dökülür ve yerine aynı kökten yeni saç teli 6-10 hafta arasında çıkar. Bu durum yaklaşık 20 defa tekrar etme ömrü vardır.

İnsan saçı keratin adlı bir proteinden oluşur ve oldukça dayanıklı bir maddedir.

İnsan saçında bir telin uzama miktarı yaklaşık olarak 3 günde 1 mm’dir. Bir günde saçınızdan eğer yaklaşık 150’ye yakın saç teli dökülüyorsa bu oldukça normal birşeydir. Endişe etmeyin bunun yerine aynı kökten yenisi çıkar bu her insanda olması normal bir durumdur.
Saç teli sayısı renklere göre farklılık gösterir kızıllarda daha az, sarışınlarda daha fazladır. İnsan yaşı ilerledikçe kıl kökü sayısı azalır. Bir bebeğin 1 santimetrekarede 1000 kıl kökü varken, 25 yaşındaki bir kişide bu sayı 600'e düşer.

Saç uzaması erkeklerde ergenlik çağında daha hızlı olurken kadınlarda ise yetişkinlik çağında uzama hızı daha da artmaktadır 15-30 yaşlar ise uzama hızının en fazla olduğu yaşlardır..

Saç dökülmesi Erkeklerde daha sık görülür,
25 yaşına kadar erkeklerin %25'ini,
40 yaşına kadar erkeklerin %40'ını,
50 yaşına kadar erkeklerin %50'sini etkiler.