Sitemizde göreceğiniz tüm fotoğraflar hastane ortamında çekilmiştir. Dr. Teoman Doğan muayenehane ortamında estetik ameliyat gerçekleştirmemektedir.
Zayıflama ve Estetik Cerrahi
Zayıflamak İçin Ne Gerekli
İnsanlar genellikle zayıflayamazlar. Zayıflamak ya bir hayal olarak kalır ya da kısa süreli bir başarıdan ibaret olur. Bir süre dişinizi sıkarsınız kilo verirsiniz ama sonunda herşey tersine döner. Bu söylediğim herkez için geçerli olmasa da çok büyük bir yüzdeyle olan budur.

Bu kısır döngüyü kırmak için bilmeniz gereken bir kaç şey var.
Bu şekilde kilo al - ver döngüleri yapabileceğiniz en yanlış şeylerden birisidir. Kilo verirken kaslarınızdan da kaybedersiniz ama alırken sadece yağ alırsınız ve kas yağ oranınız giderek bozulur. Eğer sizin iştahınız çevrenizdeki herkezden her zaman daha fazla ise bunu bir kişilik özelliği olarak algılamayın. Bu iştahınız altta yatan ve sinsi sinsi ilerleyen bir şeker hastalığının ilk ve çok erken belirtisi olabilir. Eğer ailenizde şeker hastası yakınlarınız da varsa size tavsiyem 5 saatlik bir şeker yükleme testi yaptırın. Şekeriniz üçüncü saatte yerlerde sürünmeye başlıyorsa bu hem ilerde şeker hastası olmaya iyi bir aday olduğunuzu hem de aşırı iştahınızın bir kader olmadığını sadece vücut kimyasındaki bir karışıklığın sonucu olduğunu gösterir. Bu tedavi edilebilir bir durumdur ve hem kendinizi diabetten korursunuz hem açlık krizlerinden kurtulur ve kilo verirsiniz. Bu söylediğim belki bütün bu web sitesinde söylediğim en önemli şey.
Tiroit hormonunuz düşük ise yani “hipo-tiroid” bir durumdaysanız ne yaparsanız yapın kilo veremezsiniz. “su içsem yarıyor” diyorsanız belki böyle bir sorununuz vardır. Sizi yönlendirecek ve motive edecek iyi bir uzmanla kilo verin. Bu herkesin bir çok şeyi bildiği bir alan ama gerçek bir uzman size çok yardımcı olur.
Özetle kilo vermeye başlamadan önce bir muayene olun ve metobilizmanızı bir kontrol ettirin, bir uzmana danışın ve bu işi bir kerede tam olarak ve sonsuza kadar yapın.

Liposuction ile Zayıflamak
Hep tartışılan bir konu estetik cerrahi ile zayıflanıp zayıflanılamayacağı. Biz genellikle yağ alma ameliyatının bir zayıflama yöntemi olmadığını amacımızın vücudu şekillendirmek olduğunu söylesek te elbette bir miktar yağ kaybedeceksiniz. Ne kadar yağ alınabileceği ise tamamen cerrahınıza bağlı. Sağlıklı bir insanda zayıflama yaratacak kadar yağ almak mümkün. Önemli olan amacınızı doğru belirlemek. Her bölgeden bütün yağ fazlalıklarını almak mümkün olamayacağına göre vücut şeklini düzeltecek ve güzelleştirecek yerlerden almak, hatta belli yerlere de tam tersine alınan yağların bir kısmını vermek çok daha mantıklı. Örneğin basenleriniz almak çok iyi bir fikir, buna şüphe yok ama tam poponuzun yanlarında çöküklük varsa burayı da doldurmak bütün bel kalça şeklinizi düzeltecektir.

Zayıflama Sonrası Sarkıklıklar
Kilo vermek bazen ciltte de sarkıklığa neden oluyor. Karın bölgesinde doğum sonrası oluşan gevşeklik buna en iyi örnek. Özellikle hamilelikte çok kilo aldıysanız, ikiden fazla doğum yaptıysanız ve özellikle ikiz doğum yaptıysanız karnınızda sarkıklık olması son derece muhtemel. Bu gibi durumlarda karın germe ameliyatı çok faydalı olabilir.
Ciltte sarkıklığın beklendiği bir diğer durumda çok fazla kilo kaybedilen durumlar. Son yıllarda aşırı şişmanlığın tedavisinde kullanılan bazı mide ameliyatları sonucunda hastalar 40, 50 hatta daha fazla kilo verebiliyorlar. Elbette bu ciddi sarkıklıklara sebep oluyor. Bu sarkıklıkları ameliyatla düzeltmek apayrı bir yaklaşım gerektiriyor. Genellikle bir dizi ameliyat ile karın bel, kollar bacaklar ayrı ayrı düzeltiliyor.